NANOMATTR Hello Tomorrow Türkiye Birincisi olarak Türkiye’yi iyi şekilde temsil etti

Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyeleri tarafından kurulan ve İnovent’in çekirdek sermaye şirketlerinden, kurucusu Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yusuf Menceloğlu olan NANOMATTR, hem bilim ve teknoloji üreten en iyi startup’ların yarıştığı Hello Tomorrow Türkiye Finali’nin hem de yarışmanın ‘Enerji ve Çevre’ kategorisinin birinci oldu. Finalde NANOMATTR adına ekip üyesi Senem Avaz sunum yaptı. Sabancı Üniversitesi NANOMATTR Hello Tomorrow Türkiye

Sabancı Üniversitesi’nden 3 spinoff şirketin katıldığı yarışmada, Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Volkan Patoğlu’nun kurucusu olduğu INTERACT şirketi de ‘Sağlık ve Biyoteknoloji’ kategorisinde birinci oldu.

NANOMATTR ve INTERACT, önümüzdeki yıl dünyanın en büyük bilim ve teknoloji girişimciliği inisiyatifi olan Hello Tomorrow’un 14 – 15 Mart 2019 tarihinde düzenlediği global zirvesine katılacak ve çeşitli eğitim & mentörlük hakları ile girişimlerini geliştirme hakkı kazanacak. Paris’te 5’inci kez gerçekleştirilecek Uluslararası Deep-tech (Bilim ve Teknoloji) Yarışması olan Hello Tomorrow Global Summit’te girişimlerini sergileyerek, 200’den fazla uluslararası yatırımcı ve inovatörle buluşacak.

Yarışmanın birincisi olan NANOMATTR, malzeme üretimi, yüksek teknoloji katkı maddeleri ve fonksiyonel yüzey kaplamaları üzerinde yoğunlaşıyor. Sabancı Üniversitesi Sanayi İşbirlikleri ve Lisanslama Ofisi (İLO)’nin iş geliştirme mentorluğu sağladığı ekip, yarışmaya Sabancı Üniversitesi’nin patent portföyünde yer alan ‘Kontrollü Salınım Sağlayan Seraörtüsü Filmi’ teknolojisi ile yarışmaya katıldı.

INTERACT ise kısıtlı hareket kabiliyeti olan kişilerin hayat kalitesini iyileştirmek için tıbbi cihazlar geliştiriyor.

Sabancı Üniversitesi NANOMATTR Hello Tomorrow Türkiye