Motorica tarafından paylaşılan güvenlik tehtidlerine önlem Kaspersky Lab’tan geldi

Gelişmiş biyonik protezleri için kullanılan deneysel bulut altyapısını inceleyen Kaspersky Lab uzmanları üçüncü kişilerin kişisel verilere ve diğer bilgilere erişip değiştirmesini, bu verileri çalmasını ve hatta silmesini sağlayan bilindik güvenlik sorunları tespit etti. Engelli bireylere yardımcı olmak için biyonik kol ve el protezleri geliştiren Rusya merkezli yüksek teknoloji girişimi Motorica tarafından paylaşılan bulgular bu alandaki güvenlik sorunlarını ortaya koydu. Rusya merkezli yüksek teknoloji girişimi Motorica Kaspersky Lab

Nesnelerin İnterneti artık yalnızca internet bağlantılı akıllı saatler veya akıllı evlerden değil, gelişmiş, karmaşık ve giderek daha da otomatik hale gelen ekosistemlerden meydana geliyor. Bunlara sağlık sektöründe kullanılan siber teknolojiler de dahil.

Motorica ile iş birliği yapan Kaspersky Lab ICS CERT araştırmacıları, Rusya merkezli bu girişim tarafından geliştirilen dijital protez el için kullanılan test yazılımı çözümü üzerinde bir siber güvenlik değerlendirmesi yaptı. Uzaktan erişilebilen bir bulut sistemi olan çözüm, tüm kayıtlı biyomekanik cihazların durumunu izleyebilen bir arayüzden oluşuyor.

Rusya merkezli yüksek teknoloji girişimi Motorica Kaspersky Lab