Elektrikli SUV ile Dakar’da yarışacak olan Mister Dakar: “Arabanın muazzam bir sürüş keyfi var.”

RS Q etron Dakar.
RS Q etron Dakar.

Elektrikli SUV ile Dakar’da yarışacak olan Mister Dakar: “Arabanın muazzam bir sürüş keyfi var.” RS Q etron Dakar.

Instagram Hesabımız

Dünyanın en önemli motorsporları organizasyonlarından biri olarak kabul edilen Dakar Rallisi’nde RS Q e-tron’la mücadele etmeye hazırlanan Audi Sport, hazırlıklarına aralıksız devam ediyor.
2-14 Ocak 2022 tarihleri arasında dünyanın en zorlu rallisinde Audi için yarışacak üç RS Q e-tron aracın birinin pilot koltuğunda oturacak olan ve ‘Mister Dakar’ olarak tanınan Stephane Peterhansel, yarışa ilişkin görüşlerini paylaştı.

Ekibin bir parçası olmaktan mutluyum

“Ben bu off-road dayanıklılık rallisinin büyük bir hayranıyım ama aynı zamanda diğer birçok motor sporu disiplinini de takip ediyorum. B Grubu günlerimde, ralli yarışlarında Audi’ye hayrandım. Şimdi bu ekibin bir parçası olmaktan gerçekten gurur duyuyorum. Audi’yi her zaman farklı kılan bir şey vardır: ralli veya hangi yarış olursa olsun, katıldıkları her mücadelede zafer için yarışmışlardır. Bugün de durum bundan farklı değil”.

Fiat Egea Cross Ekim 2021 Fiyat Listesi ikinci kez değişti! Egea SUV kaç para oldu?

Hayal edemeyeceğim bir sürüş keyfi

“Kariyerimde 14 yılı geride bıraktım. Bu süreçte çok sayıda gelişmeye tanık oldum. Bir gün bana birisi Dakar’da enerji konvertörlü bir elektrikli otomobille yarışacağımı söylese buna pek inanmazdım. Ancak şimdiye kadar yaptığımız testlerden sonra söyleyebileceğim, bu aracın hayal edemeyeceğim bir sürüş keyfi sunduğu. Bu fikir, elektrikli güç aktarma organlarının günlük sürüşte de giderek daha popüler hale gelmesinin yolunu açıyor. RS Q e-tron, çok büyük miktarda güç ve tork sunuyor. İçten yanmalı motora sahip klasik bir araçta böyle bir performans görmek mümkün değil. Şanzıman olmadığı ve vites değiştirmem gerekmediği için tamamen arazi sürüşüne odaklanabiliyorum”. 

Fiat Egea Sedan Ekim Fiyat Listesi değişti! Türkiye’nin en çok satan arabası kaç para oldu?

Stéphane Peterhansel Dakar Rallisi kariyeri nasıl?
Yaşayan bir efsane olan ve “Mister Dakar” olarak bilinen Fransız pilot Stéphane Peterhansel altısı motosiklet ve sekizi otomobil kategorisinde olmak üzere dünyanın en zorlu rallisi olan Dakar Rallisi’ni 14 kez kazandı. Peterhansel, rallide Edouard Boulanger (42)’ın co-pilotluğunda mücadele edecek.

GoToTechno Ekim 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi 33. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 33. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. 

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

GoToTechno Dergisi Ekim 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

RS Q etron Dakar.

Stéphane Peterhansel

RS Q etron Dakar.