Akademi Ligi’nin final maçında AUR Akademi’yi yenen fastPay Wildcats Akademi şampiyon oldu

Riot Games, geçtiğimiz sene lig yapısında köklü bir değişikliğe giderek Yükselme Ligi’ni kapatmış ve yerine Akademi Ligi’ni getirmişti. 2020 Kış Mevsimi sona eren Akdemi Ligi’nde sezonu şampiyon olarak tamamlamayı başaran ekip, final maçında AUR Akademi’yi farklı skorla yenen fastPay Wildcats Akademi oldu. Riot Games Akademi Ligi AUR Akademi fastPay Wildcats Akademi

Akademi Ligi finali, fastPay Wildcats Akademi ile Team Aurora Akademi’yi karşı karşıya getirdi. fastPay Wildcats, lig aşamasını 15 galibiyet ve 1 mağlubiyet ile lider tamamlamış ve yarı finalde Papara SuperMassive Akademi’yi 3-0 mağlup ederek final biletini almıştı. Final maçında ise ekip, AUR Akademi’yi 3-0 gibi net bir skorla mağlup etmeyi başararak şampiyonluğa ulaştı.

Finalde seriye damga vuran isim ise Kassadin performansı ile genç oyuncu Serin oldu.

Çeyrek Final heyecanı yaklaşıyor
Final serisiyle birlikte Akademi Ligi 2020 Kış Mevsimi sona erdi. LoLespor heyecanı Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Mevsim Finalleri ile devam edecek. Çeyrek final maçlarıyla başlayacak olan heyecan 27 ve 28 Nisan tarihlerinde lolespor.com adresinde canlı olarak yayınlanacak.

Riot Games Akademi Ligi AUR Akademi fastPay Wildcats Akademi