Porsche Taycan Türkiye’de! Porsche Türkiye Taycan için kaç para dedi? Elektrikli araçlar için 120 adet şarj istasyonunu kuracak!

Porsche Taycan Türkiye fiyatı.
Porsche Taycan Türkiye fiyatı.

Porsche Taycan Türkiye’de! Porsche Türkiye 6.7 milyon TL yatırım ile 120 adet şarj istasyonunu kuracak! Porsche Taycan Türkiye fiyatı, Porsche Taycan Türkiye fiyatları, Porsche Taycan kaç para, Porsche Taycan özellikleri, Porsche Taycan yorumları.

Porsche Taycan Türkiye’de! Porsche Türkiye 6.7 milyon TL yatırım ile 120 adet şarj istasyonunu kuracak! Porsche Taycan Türkiye fiyatı, Porsche Taycan Türkiye fiyatları, Porsche Taycan kaç para, Porsche Taycan özellikleri, Porsche Taycan yorumları.

Instagram Hesabım

Porsche’nin tamamen elektrikli ilk spor otomobili Taycan, heyecan dolu bekleyişin ardından Doğuş Otomotiv güvencesi ile Türkiye’ye geldi. Taycan 4S, Turbo ve Turbo S modelleri Türkiye’nin 7 noktasındaki Porsche Yetkili Satıcıları’nda beğeniye sunuldu.

Porsche Taycan Türkiye fiyat paylaşımı yapılmadı!

Tüm dünyada sadece Porsche tutkunlarının değil, tüm otomobil tutkunlarının yakından takip ettiği en yeni Porsche modeli Taycan, Türkiye’de de satışa sunuldu. E-Performans serisinin en yeni modelleri Taycan 4S, Turbo ve Turbo S modelleri Doğuş Otomotiv güvencesi ile Porsche’nin İstanbul, Bursa, Ankara, İzmir, Antalya ve Mersin’deki yetkili satıcılarında beğeniye sunuldu. Doğuş Otomotiv tarafından araçla ilgili olarak bir fiyat paylaşımı yapılmadı. Ancak öğrenebildiğim kadarıyla Porsche Taycan Türkiye fiyatı 1.8 milyon TL’den başlıyor.

Porsche Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi

Taycan’ın satışa sunulması ile Porsche Türkiye’nin tarihinde de yeni bir sayfa aralandığını söyleyen Porsche Türkiye Satış ve Pazarlama Müdürü Selim Eskinazi, “Porsche AG’nin elektromobilite üzerine stratejisi paralelinde “2025 yılından itibaren teslim edilen Porsche modellerinin yüzde 50’den fazlasının elektrikli olacağı”nı iletti. Eskinazi, “Bu doğrultuda yeni Porsche Taycan için tüm yetkili satıcı ve servislerimizde ve ayrıca çeşitli sosyal etkileşim noktalarında kurulacak şarj istasyonları için hazırlıklarımız son hız devam ediyor. Taycan kullanıcılarımızın sarj hizmetine ulaşabilirlikleri bizim için çok önemli, bu nedenle Türkiye’de kendi şarj ağını kuran ilk otomobil markasıyız. Porsche Türkiye olarak, 2020 yılının sonuna kadar yaklaşık 6.7 milyon TL yatırım ile 120 adet Porsche şarj istasyonunu aktivite etmeyi planlıyoruz. 2021 yılı başında ise Doğuş Oto Kartal lokasyonumuzda Türkiye’nin en hızlı şarj istasyonunu kurmayı planlıyoruz” diye konuştu.

GoToTechno Dergisi Kasım Sayısı çıktı! GoToTechno Dergisi’nin 22. Sayısı Nerelerden ücretsiz Okunur?

Porsche Taycan teknik özellikleri neler?

Taycan Turbo ve Turbo S modellerinin azami hızı 260 km/s olup, Turbo S modeli kalkış kontrol sistemiyle birlikte 560 kW (761 HP), Taycan Turbo ise 500 kW (680 HP) güç üretiyor. Taycan Turbo 0’dan 100 km/s hıza 3,2 saniyede erişirken menzili 450 km, Taycan Turbo S modeli ise 0’dan 100 km/sa hıza 2.8 saniyede ulaşırken 412 km menzile sahip.

Taycan, elektrikli otomobiller için normal voltaj düzeyi olan 400 volt yerine 800 voltluk bir sistemle çalışan ilk tamamen elektrikli spor otomobil. Taycan sürücüleri açısından önemli avantaj sağlayan bu özellik sayesinde, batarya 100 kilometreye kadar bir menzil için yalnızca beş dakikada yeniden şarj edilebiliyor (WLTP’ye göre). Taycan’ın bataryasının yüzde 5’ten yüzde 80 şarj seviyesine ulaşması için hesaplanan süre yaklaşık 22.5 dakika ve azami 270 kW şarj gücüne sahip.