Philips Dünya Kalp Günü’nde söz verin diyor

Philips ve Dünya Kalp Federasyonu, Dünya Kalp Günü’nde herkesi, kalp sağlığını korumak için kişisel bir söz vermeye davet ediyor.

Dünya Kalp Federasyonu’yla (WHF) birlikte çalışmalar yürüten Philips, kalp hastalıkları ve bunlara bağlı riskler hakkında farkındalığı artırmak amacıyla Dünya Kalp Günü’nde, herkesi kalp sağlığını korumak konusunda kişisel bir söz vermeye çağırıyor. Erken söz vererek sen de kaliteli yaşa

Erken söz vererek sen de kaliteli yaşa…
Yoğun iş hayatı, stres ve günlük koşuşturma içerisindeyken hızlı yemek yemek durumunda kalabiliyoruz. Bu da zaman zaman kalorisi yüksek, yağlı, şekerli ve tuzlu yiyecekler tüketmemize neden olabiliyor. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ülkemizde 15 yaş ve üstü bireylerin yüzde 33,7’si obez olarak niteleniyor. Türkiye’de her yıl 125 bin kişi kalp damar hastalığı nedeniyle hayatını kaybediyor (CVD). Kalp damar rahatsızlıklarının önemli bir nedeni de beslenme. Sağlıklı beslenme kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor.

Bu yüzden Philips, Dünya Kalp Günü’nde Dünya Kalp Federasyonu ile birlikte herkesi kalp sağlığını korumak için kişisel bir söz vermeye davet ediyor. Kalp sözü, kalp sağlığımızda güçlü bir farklılık yaratacak küçük bir hayat tarzı değişikliği olarak nitelendiriliyor. Örneğin; sağlıklı, dengeli beslenerek, günde 30 dakika egzersiz yaparak ya da sigarayı bırakarak kalp damar hastalığına yakalanma riski azaltılabiliyor.

Sağlıklı yemek ve yemek pişirmek, sağlıklı yaşam alışkanlıklarını geliştiriyor…
Kalp Sağlığının anahtarlarından biri de sağlıklı beslenmek… Ancak, bu sevdiğimiz lezzetli yiyecekleri yemememiz gerektiği anlamına gelmiyor. Ev yapımı yiyecekler, hem besleyici hem de kullandığımız malzemeleri kontrol edebildiğimiz için yemeklerin kalitesi bizim elimizde… ev yapımı yemekler, aileleri ve insanları bir araya getirerek ilişkileri geliştirmeye ve hayat boyu süren sağlıklı alışkanlıklar oluşturmaya da olanak tanıyor.

Erken söz vererek sen de kaliteli yaşa