Petrol Ofisi istasyonları elektrik ihtiyacını güneşten karşılamaya başladı! Bu sayede 196 ton karbon salımı önlediler!

Petrol Ofisi güneş enerjili istasyon.
Petrol Ofisi güneş enerjili istasyon.

Petrol Ofisi istasyonları elektrik ihtiyacını güneşten karşılaşamaya başladı! Bu sayede 196 ton karbon salımı önlediler! Petrol Ofisi güneş enerjili istasyon, Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, Petrol Ofisi çevre koruma, Çevre Koruma Petrol Ofisi.

Instagram Hesabımız

Petrol Ofisi, güneş enerjili istasyon sayısını 5’e ulaştırarak sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Petrol Ofisi, Bodrum, İzmir, Torbalı, Antalya ve Ankara’daki istasyonlarında güneş enerjisinden elde edilen toplam 258 kWp’lık kurulu gücü ile bu alanda da liderliği elinde bulunduruyor.

Petrol Ofisi istasyonlarında güneş enerjisinden üretilerek tüketilecek yıllık 426.368 kWh’lık elektrik ile her yıl 1.280 ağaç kurtarılıyor, 196 ton karbon salımı önleniyor. Elektriğini güneş enerjisi ile karşılayan istasyon sayısını arttırmaya devam edeceklerine vurgu yapan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Bu alandaki gerçekleştirdiğimiz çalışmalar ve hedefimiz, Petrol Ofisi’nin ülkemize, geleceğe yönelik genel yaklaşım ve sorumluluk bilincinin de en güzel örneklerinden biridir” dedi.

Netflix dönemi bitiyor mu? Amazon Prime Türkiye’de! 30 gün ücretsiz sonrasında 7.90 TL! Üstelik alışveriş merkezi gibi!

Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper güneş enerjili istasyonlar açıklaması nasıl?

Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Petrol Ofisi, 79 yıldır olduğu gibi bugün de doğduğu bu topraklara karşı duyduğu sorumlulukla, ülkemize, sektörlerimize ve topluma katkı sağlayacak önemli adımlar atıyor. Sektörlerindeki liderliğin yüklediği misyon ile geliştirmelere, yeniliklere imza atıyor, öncülük yapıyor. Bu 5 istasyonumuzun elektrik ihtiyacını güneş enerjisinden elde etmesi de işte bu yaklaşımımızın, felsefemizin bir yansıması ve en güzel örneklerinden biridir. Bu alanda da de lidere yakışır şekilde özen ve titizlikle hareket ettik, en iyisini, en idealini, ileri teknolojiyi hedefledik. Bu konudaki hedeflerimizi herhangi bir rakamla sınırlamadık. Uygun ve istekli olan, mümkün olan her istasyonumuzun elektrik ihtiyacını güneş enerjisi ile karşılayabilmesi arzusu taşıyoruz” dedi.

Petrol Ofisi güneş enerjili istasyon.