Sen Tasarla, Biz Üretelim yarışmasını kazanan araç üretilmeye başladı! İşte Opel Rocks e-XTREME!

Sen Tasarla, Biz Üretelim Yarışmasının kazanan tasarımı üretilmeye başladı! İşte Opel Rocks e-XTREME! Opel Rocks XTREME Tanıtıldı 2023.

0 km pazarında müşteri yeniden kral!

Opel’in, “Kentsel ulaşımda elektrikli mobilite çözümleri temasıyla düzenlediği yarışmada Lukas Wenzhöfer’in konsepti birinci oldu. Model, Rocks e-XTREME adıyla üretilerek proje hayata geçirildi. Opel Design Hack jürisi tarafından değerlendirmeye alınan tasarımlar arasında en öne çıkan model, markanın “Sen Tasarla, Biz Üretelim” vaadi kapsamında gerçeğe dönüştü. Araçta ağırlığı düşük tutmak ve elektromotorun performansını desteklemek için Opel Vizör ve çamurluklar 3-boyutlu baskı kullanılarak üretildi. Bir diğer önemli unsur ise karbon arka spoyler oldu. Gösterişli spoyler; “e-XTREME” logosu ile “001” seri numarasını taşıyor ve orijinal olarak Vectra GTS V8’den esinleniyor. Rocks e-XTREME, konsept otomobil üretme süreciyle üretildi. Özenli bir çalışma ile Opel Konsept Atölyesi’ndeki uzmanlar, tasarımı adım adım hayata geçirdiler. Böylece ilk ve türünün tek örneği olan Opel Rocks e-XTREME gerçek oldu.

Her şeyden önce Rocks Elektrik, kullanıcısına Avrupa’da 15 yaşından itibaren iki kişi için emisyonsuz sürüş keyfi sunuyor. Endüstriyel Tasarım Öğrencisi Lukas Wenzhöfer’in bu tasarımı yaparken hayal gücünün sınırlarını zorladığı noktalar sebebiyle aracın adına “Extreme” eklendi. Opel Rocks Elektrik’in çevik yapısı, bu uçarı tasarımla her türlü arazide eğlenceli bir mobilite çözümüne dönüştürülmek istendi.

Elektrikli Yeni Hyundai Kona’nın Türkiye’de ne zaman satılacağı resmen açıklandı! Karizma EV Geliyor!

Araba Habercisi Eylül 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Eylül 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 55. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 55. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 55. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Opel Rocks XTREME Tanıtıldı 2023.

Opel Rocks XTREME Tanıtıldı 2023

Opel Rocks XTREME Tanıtıldı 2023.