Bu farlar geceyi gündüze çeviriyor! En iyi aydınlatma için her milisaniye hesap yapıyorlar!

Opel IntelliLux LED matrix farlar.
Opel IntelliLux LED matrix farlar.

Bu farlar geceyi gündüze çeviriyor! En iyi aydınlatma için her saniye hesap yapıyorlar! Opel IntelliLux LED matrix farlar, IntelliLux LED matrix farlar Opel, Opel Corsa IntelliLux LED, Opel Mokka IntelliLux LED.

Instagram Hesabımız

IntelliLux LED matrix farlar, daha aydınlık ve daha güçlü olduğundan xenon veya geleneksel aydınlatma sistemlerine kıyasla sürücüye çok daha üstün bir aydınlatma performansı sunuyor. Akıllı farlar karanlıkta sürüşü daha güvenli ve daha konforlu hale getiriyor. Otomobil, aydınlatmalı şehir yollarından çıkar çıkmaz, matrix farlar otomatik olarak uzun far moduna geçiyor ve otomobilin otoban, kırsal yollar veya viraj gibi sürüş koşullarına bağlı olarak ışık huzmesinin menzilini ve dağılımını sürekli olarak uyarlıyor. LED segmentleri büyük bir hızla ve otomatik olarak mevcut sürüş koşullarına uyum sağlıyor. Bağımsız LED’ler milisaniyeler içinde kapanıyor ve karşıdan gelen sürücünün gözünde parlama yapmadan geceyi gündüze çeviriyor.

2021 Dacia Sandero Stepway kaç para? Dacia Sandero SUV fiyat listesi nasıl?

Opel Insignia’daki uyarlanabilir IntelliLux LED® piksel farlar, far başına 84 adet olmak üzere toplam 168 LED hücresinden oluşuyor. Çok kısa sürelerde reaksiyon gösteren çok sayıda LED hücresi sayesinde kusursuz bir uyarlama sağlanıyor. Karşıdan gelen veya önde gitmekte olan araçlar yolu aydınlatan ışık demetinden perdeleniyor.

Pixel Light özellikle daha da gelişmiş bir otoyol fonksiyonu sunuyor. Örneğin sol virajlarda yolun sol tarafına doğru aydınlatma alanını güçlendirerek sürücünün sürüş yönünü daha iyi görmesini sağlarken, yol kenarındaki trafik işaretlerini görmesi için ise yolun sağ tarafında yeterli aydınlatma sağlamaya devam ediyor. Sistem sağ virajlarda ise karşıdan gelen sürücünün gözünde parlama yapmaması için ışık yoğunluğunu sağa doğru odaklıyor.

2021 Fiat Egea Cross Kaç Para? İşte Yeni Fiat Egea Cross fiyat listesi!

Opel IntelliLux LED matrix farlar.

Opel, diğer birçok modelde de gelişmiş aydınlatma sistemleri sunuyor. Örneğin yeni Opel Mokka’da; farlar, gündüz sürüş farları, sinyaller ve stop lambaları olmak üzere kapsamlı LED aydınlatma teknolojileri kullanıyor. Yeni Opel Crossland’de, yeni Mokka’da olduğu gibi Opel Vizör’e entegre edilen viraj farı, otomatik uzun far asistanı ve otomatik seviye ayarı fonksiyonlarına sahip uyarlanabilir tam LED ön farlar opsiyonel olarak sunuluyor.

Standart olarak sunulan LED farlar yerine, Opel Grandland X ayrıca opsiyon olarak kamera tabanlı uyarlanabilir AFL LED teknolojisiyle de donatılabiliyor. Otomatik uzun far sayesinde, trafikteki diğer paydaşların gözlerinin kamaşmasını önlemek için sürücünün manuel olarak kısa ile uzun far arasında geçiş yapmasına gerek kalmıyor. AFL LED farlar; şehir içi, köy yolları, otoyollar, viraj alma, dönüş ve park etme, artı uzun far asistanı ve otomatik seviye ayarı olmak üzere sekiz farklı fonksiyon ile sürücünün hayatını kolaylaştırıyor.

Opel IntelliLux LED matrix farlar.