Yeni Opel Corsa’ya 2020 Altın Direksiyon ödülü geldi! Bu ödül ne anlama geliyor?

Opel Corsa Altın Direksiyon ödülü.
Opel Corsa Altın Direksiyon ödülü.

Yeni Opel Corsa’ya “2020 Altın Direksiyon” ödülü geldi! Bu ödül ne anlama geliyor? Opel Corsa Altın Direksiyon ödülü, 2020 Opel Corsa Altın Direksiyon, Yeni Opel Corsa Altın Direksiyon, Opel Corsa ödülleri, Opel Corsa hangi ödülleri aldı?

Instagram Hesabımız

Yeni Opel Corsa tamamen elektrikli versiyonu ile küçük sınıftaki güçlü rakiplerini geride bıraktı. Corsa “2020 Avrupa’da Yılın Satın Alınması en Mantıklı Otomobili ” ve “Yılın Şirket Otomobili ” gibi ödül serileriyle başarısını tescil etti. Corsa-e ise “Altın Direksiyon” ödülünü kazanan 18. Opel modeli olarak uzun soluklu bir geleneği sürdürüyor.

Opel Corsa Altın Direksiyon ödülü.

Markanın elektrikliye geçiş sürecine dikkat çeken Opel CEO’su Michael Lohscheller; “Yeni Opel Corsa-e bunun en iyi kanıtı. Yeni Corsa-e bir elektrikli otomobilin sadece dinamik ve pratik değil, aynı zamanda herkesin erişebileceği kadar uygun fiyatlı olabileceğini de gösteriyor. Yeni Corsa-e; müşterilerimiz, Auto Bild ve Bild am Sonntag okuyucularının yanı sıra alanında uzman jüri üyelerini de sahip olduğu özelliklerle ikna eden son derece başarılı bir model.”

İşte telefon ekranını TV’ye yansıtmanın ucuz yolu! 269 TL’ye televizyonunuzu tıpkı telefonunuz gibi kullanmak ister misiniz?

Her zaman olduğu gibi adaylar iki aşamada değerlendirildi. Auto Bild ve Bild am Sonntag okuyucuları ilk olarak final için her kategoride üç favori model seçti. Ardından gazeteciler, yarış pilotları ve otomobil uzmanlarından oluşan bir jüri her finalisti Auto Bild test kriterlerine uygun olarak DEKRA-Lausitzring yarış pistinde test etti. Toplam 3.218 puanla yeni Opel Corsa-e “küçük otomobil” kategorisinde birinci geldi.

Opel Corsa-e: elektrikli ulaşımın en iyi hali

Yeni Corsa-e, ilk hareket anından itibaren 136 HP (100 kW) güç ve 260 Nm tork kullanıma sunarak akıcı ve keyifli bir sürüş vaat ediyor. WLTP kriterlerine göre 337 km’lik elektrikli sürüş menzili ile beş kişilik Corsa-e günlük şehir içi kullanım gereksinimlerini rahatlıkla karşılıyor. 50 kWh kapasiteli batarya 100 kW DC ile 30 dakikada yüzde 80’e kadar hızlı şarj edilebiliyor. Corsa-e Wall Box, yüksek hızlı şarj veya kablo ile ev tipi priz olmak üzere tüm şarj seçeneklerini destekliyor.

Mevcut Corsa nesli: en çok satan küçük otomobil

“Altın Direksiyon” yeni Corsa’nın ödül köşesinde gururla sergileniyor. AUTOBEST jürisi zaten Almanya’da en çok satan küçük otomobili 2020 Avrupa’da Yılın Satın Alınması en Mantıklı Otomobili” olarak seçmişti. Corsa ayrıca Almanya’da kompakt otomobil kategorisinde “Yılın Şirket Otomobili” olarak da seçildi. Bunun dışında Auto Bild ve Computer Bild dergileri ise yeni Opel modelini “2019 Bağlanabilir Otomobil Ödülüne” layık gördü. Corsa-e, “Altın Direksiyon” ödülünü kazanan 18. Opel modeli olarak uzun soluklu bir geleneği sürdürüyor.

Hafif tasarım ve gelişmiş performansı ile HUAWEI MateBook 14 Huawei Online Mağaza’da ön satışa sunuldu!

Opel Corsa Altın Direksiyon ödülü.