5 E-Ticaret Sitesinin 1’inde Veri Sızıntısı Var! Uzmanlar Dikkatli Olunması Gerektiğini Söylüyor!

Online Alışveriş Veri Sızıntısına Dikkat.

E Ticaret Siteleri Veri Sızıntısı, Online Alışveriş Veri Sızıntısı, İnternet Veri Sızıntısı, Veri Sızıntısı Nasıl Oluyor, Online Alışveriş Veri Sızıntısına Dikkat.

Veri sızıntılarının yüzde 70’i dışarıdan yapılan saldırılar ile oluşuyor. Bu veri sızıntılarının yüzde 65’i kart verisine ulaşma amaçlı olarak gerçekleşiyor. Online Alışveriş Veri Sızıntısına Dikkat. E Ticaret Siteleri Veri Sızıntısı.

Instagram Hesabımız

FinTech girişimi PCI Checklist’in Kurucu Ortağı Kıvanç Harputlu E Ticaret veri sızıntısıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı. Harputlu, Veri sızıntılarının yüzde 70’inin dışarıdan yapılan saldırılar ile oluştuğunu ve yüzde 65’inin kart verisine ulaşma amaçlı olduğunu söyledi. Kıvanç Harputlu, bu yüzden siber güvenliği iyileştiren aksiyonların alınmasının, hem e-ticaret ve ödeme hizmetleri firmalarına, hem de kart kullanıcılarına ciddi bir katkı sağlayacağını belirtti. Harputlu, Onbording Scan ile sanal POS başvurusu yapan firmaların güvenlik denetimini yaparken bir yandan da süreçlerini iyileştirmelerine katkı sunduklarını aktardı.

PCI Checklist Onboarding Scan hakkında bilgi veren Harputlu, bankaların ve ödeme hizmeti veren şirketlerin sanal POS başvurularında, başvuruda bulunan siteyi 5 dakikada hızlı veya detaylı şekilde tarayabildiklerini belirterek, “Çıkan risk raporları, otomatik olarak üye iş yeri güvenlik ve pazarlama ekiplerine iletiliyor. E-ticaret sitesinin skoru ve riskine göre alım kararı veriliyor. Üye iş yerinin zafiyetleri önceliklendirilerek, ilgili riskler için çözüm önerileri paylaşılıyor. Bu süreci hızlandırmak dışında üye iş yeri kaynaklı kart ve kişisel veri çalınma risklerinin, oluşan cezaların ve kayıpların da azaltılmasına katkıda bulunuyoruz. Tüm bu süreçlerin ardından siber güvenliğini iyileştiren işyerlerine, kötü niyetli saldırılar da azalıyor” şeklinde konuştu.

Bir bakışınızla oturum açan Lenovo Yoga S940 dizüstü bilgisayarın özellikleri neler?