Mastercard güvenlikten ödün vermeden hızlıca büyüyor

Ödeme teknolojileri öncüsü Mastercard, inorganik büyüme stratejisi dahilinde 2019 yılında da satın almalarına devam ediyor. 2019 yılının ilk yarısında Transactis, Vyze, Ethoca ve Transfast firmalarını bünyesine katan Mastercard ödemeler konusunda, güvenlikten ödün vermeden müşterilerine yenilikçi deneyimler yaşatmayı hedefliyor. Mastercard yaptığı yatırımlar ve gerçekleştirdiği satın almalar ile nakitsiz toplum yaratma amacına da adım adım yaklaşırken finansal katılıma da katkı sağlıyor. Ödeme teknolojileri öncüsü Mastercard gototechno

Çağımıza damgasını vuran yapay zeka, biyometrikler gibi teknolojiler baş döndürücü bir hızla günlük hayatımıza girerken, ticaret ve tüketici davranışları da değişiyor. Tüketici tüm bu dönüşümü kabullenmek için her şeyin kolay ve hızlı olmasını isterken, güvenmek de istiyor. Mağazada ya da online alışverişlerde gerek tüketicilerin gerekse bankalar, ödeme kuruluşları ve satış noktalarının güvendiği bir dijital ödeme sisteminin kurulması günümüz dünyasının olmazsa olmazı.

Mastercard, dijital fatura, çoklu kredi alternatifleri ve para transferleri çözümleri sunacak
Mastercard son olarak bünyesine kattığı Transactis’in geliştirdiği teknoloji ile kağıt fatura ve çeklerin oluşturduğu verimsizlikleri azaltarak işlemleri kolaylaştırırken, bu sayede şirketlerin fatura ödeme deneyimini geliştirmeyi hedefliyor. Mastercard’ın yeni platformu Vyze ise işletmelerin birden fazla kredi kuruluşuyla çalışmasını sağlarken, tüketicilere satın alma noktasında POS aşamasında çeşitli kredi seçenekleri sunulmasına olanak tanıyor. Mastercard, hesaplar arasında küresel bağlantıların kurulması, uyumluluk yeteneklerinin artırılması ve para birimleri arasında daha etkin dönüşüm sağlanması amacıyla bünyesine kattığı Transfast ile hem kişiden kişiye (P2P) hem de işletmeler arasında (B2B) para transferi hizmetleri sunacak. Böylece, geleneksel yöntemleri kullanan işletmelerin sınır ötesi ödemeler konusunda karşılaştıkları yüksek maliyetler bertaraf edilirken, yaşanan uyumluluk sorunları ortadan kalkacak.

Ödeme teknolojileri öncüsü Mastercard gototechno