Gerçek zamanlı ışınlanma teknolojisi NVIDIA ile geliyor

NVIDIA oyun GPU’larına yenilerini ekleyerek seriyi güçlendiriyor. Bir yıla yakın süren mimari ve işleme optimizasyonlarının sonucu tasarlanan GeForce RTX SUPER GPU’ları, sınıfındaki tüm oyun GPU’ları arasında oyunculara en hızlı oyun performansını ve en iyi güç verimini son teknoloji özelliklerle birlikte sunuyor. NVIDIA GeForce RTX SUPER serisi gototechno haberi

NVIDIA PC Bölümü Başkan Yardımcısı Jeff Fisher, “Gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisini kullanan, onlarca milyon GPU, endüstri standartı API’lar, önde gelen oyun motorları ve tüm çok satan popüler oyunları kapsayan muazzam bir ekosistem mevcut. Bu harika SUPER ekran kartı serisi rekabetçi oyunculara, yeni gelecek, popüler ışın izleme teknolojisini destekleyen oyunlarda daha fazla performans sağlıyor.” dedi.

Işın izleme, filmlere ultra gerçekçi görsel efektlerini vermek için kullanılan gelişmiş bir grafik tekniği idi. Sadece Geforce RTX, gelişmiş gölgelendirme, programlanabilir ışın izleme ve çekirdek işleme süreçleriyle, ışın izleme teknolojisini gerçek zamana taşıyor. Işın izleme teknolojisi; endüstri standardı kabul edilen Microsoft DirectX Raytracing (DXR) ve Vulkan gibi API’lar ile Unreal Engine, Unity, Frostbite, ID Tech, Nortlight, 4A Engine ve daha fazla oyun motorunu destekliyor.

Geçtiğimiz ay düzenlenen Computex ve E3 fuarları, gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi için bir dönüm noktası oldu. Bu organizasyonlarda, sayıları gün geçtikçe artan oyun geliştiriciler, çarpıcı görseller yaratmak için gelecek oyunlarında ışın izleme teknolojisini kullanacaklarını duyurdular.Bu oyunlar arasında Call of Duty: Modern Warfare, Control, Cyberpunk 2077, Doom Eternal, Sword and Fairy 7, Watch Dogs: Legion ve Wolfenstein: Youngblood yer aldı. Halihazırda ışın izleme teknolojisini kullanan bazı oyunlar arasında ise Battlefield V, Metro Exodus Quake II RTX, Shadow of the Tomb Raider ve Stay in the Light bulunuyor.

NVIDIA GeForce RTX SUPER serisi gototechno haberi