IT Vision 2019’da teknoloji değişimlerinin gelecek hedeflerine etkisi konu edildi

Sektör lideri şirketlerin geleceği şekillendiren vizyoner yöneticileri bu yıl da NGN IT Vision CEO & CIO Buluşması’nda bir araya gelerek 2019 öngörülerini paylaştı. Etkinliğin bu yılki teması “Dijital Dönüşüm” üzerine oldu. NGN Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Erol’un açılış konuşması ile başlayan program, Dell EMC Türkiye Genel Müdürü Sinan Dumlu’unun “2030’u Anlamak” isimli sunumu ile devam etti. Borusan Holding CEO’su Agah Uğur “Liderin Ajandası” konuşmasında geçmiş dönüşüm deneyimlerini ve gelecek öngörülerini davetlilerle paylaştı. NGN IT Vision 2019 dijital dönüşüm stratejileri gototechno

NGN Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Erol konuşmasında Türkiye’nin geleceğine yatırım yaptıklarını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: “Türkiye, birçok alanda bölgenin lider ülkesi olarak her geçen gün artan bir güce ve popülariteye sahip. Bizler de ülkemizin gelişimine yatırım yapmak, bu artan gücüne katkıda bulunmak için yola çıktık ve Türkiye’deki en büyük veri merkezi yatırımını hayata geçirdik. Biz, ülkemizde üretilen datanın, ülkemizde toplanıp, korunup işlenmesini istiyoruz ve bunu isteyen çok geniş bir kesimin olduğunu biliyoruz. Yeni gelişen teknolojilerin yurt dışında yarattığı datanın da Türkiye’de konumlandırılmasını ve yerelleştirilmesini diliyoruz. Tüm bu amaçlarla, yaklaşık 150 milyon dolar yatırımı ülkemize kazandırarak Tuzla’da Star of Bosphorus Veri Merkezi’ni sektörümüze ve ülkemize kazandırdık. Grup olarak da ayrıca bölgede ve ülkemizde bir çok öncü projeye imza atmaya devam ediyoruz.

Platinum sponsorluğunu DELL EMC, silver sponsorluğunu Extreme Networks ve Tech Data’nın yaptığı etkinlik sahne performansları eşliğinde son buldu.

Katılımcılar etkinlik alanında NGN’in son teknoloji, “akıllı” konseptindeki ürün ve hizmetlerini deneyimleme fırsatı buldular.

NGN IT Vision 2019 dijital dönüşüm stratejileri gototechno