Zyxel ATP 800 bulut istihbaratı özelliği ile siber güvenlik konusunda öncü adımlar atıyor

Network ve ağ teknolojileri alanında lider firmalardan biri konumunda olan Zyxel, KOBİ’lerin veri ağlarını güven altına almak için yeni nesil güvenlik duvarı ATP ürün ailesini genişletti. Serinin en yeni üyesi; ATP800, “akıllı bulut” özelliği ile kalkan vazifesi görerek orta ölçekli şirketlerde birinci sınıf koruma sağlıyor. Network ve ağ teknolojileri alanında Zyxel ATP 800 bulut istihbaratı özelliği

Pazar araştırmaları verilerine göre 2018’de 838 milyon kötü amaçlı yazılım çeşidi tespit edildi. Yapay zeka ürünü yeni nesil tehditlerin sayısındaki bu hızlı artış, geleneksel güvenlik çözümlerini yetersiz bırakıyor. Pazarın bu ihtiyacından yola çıkan Zyxel, ATP serisi güvenlik duvarı serisi için ekstra koruma sağlayan“Bulut Sorgu- Bulut Zekası ” özelliğini geliştirdi.

Günümüzün siber saldırıları; crypto jacking (gizli kripto para madenciliği), malware (kötü amaçlı yazılım), ransomware (fidye yazılımı) çeşitleri gibi farklı tehditlerle birlikte her geçen gün çoğalıyor. ZyWALL ATP800 Firewall, geleceğin bilinmeyen ataklarına karşı derinlemesine savunma sağlayarak, tüm bu gelişmiş tehditlere karşı kusursuz koruma sunan “akıllı bulut” sistemi ile KOBİ’lerin iş yükünü de hafifletiyor.

Çok katmanlı koruma
ATP800, içerden ve dışarıdan gelen tehditlere karşı konvansiyonel güvenlik çözümlerinden farklı olarak çok katmanlı koruma sağlıyor. Çözümün yapay zekaya dayalı algoritması, kuruma yapılan her siber tehdidi önem derecesine göre sınıflandırıyor. Böylece işletmelerin en aktif tehditleri tanımlaması ve ona uygun önlem alması sağlanıyor.

Donanım kapasitesi sizi zorlamasın, buluta terfi edin!
Kötü amaçlı yazılım taramasının, donanım kapasitesiyle sınırlı olduğuna dikkat çeken Zyxel Satış Mühendisi Kerem Kırkıç “Örneğin, bir güvenlik duvarının veri tabanında depolanabilecek tehdit sayısının belli bir limiti vardır. Bulut tabanlı veri tabanının kullanılması ise işletmelere esneklik ve yüksek kapasite vaat eder. Saldırıları daha geniş bir açıdan derinlemesine değerlendirmenize olanak tanıyan bu yapı, güvenlik duvarının performansından ödün vermeden yanıt süresini de saniyeler seviyesine indirir. ATP800, bulut tabanlı sandboxing özelliği sayesinde dışarıdan ağa saldırı veya tanımlanamayan bir program olduğunda zararlı virüslere karşı uçtan uca en efektif önlemleri alır” dedi.

Hepsi bir arada!
Büyüyen işletmeler için en güvenli çözüm
Sandboxing’in (Korumalı Alan), geleneksel statik güvenlik mekanizmasının algılayamayacağı yeni zararlı yazılım türlerini tanımlamak için bilinmeyen dosyalar içeren ve sıfır gün (zero day) saldırılarına karşı koruma sağlayan yalıtılmış bir bulut ortamı olduğunu hatırlatan Kırkıç sözlerini şöyle noktaladı:

“Bilinmeyen programların çalıştırılması ve incelenmesi Sandboxing bulut içinde yapılır, sonrasında uygulamanın davranışı analiz edilir ve zararlı olup olmadığı belirlenir. ATP serisindeki çok katmanlı koruma özelliği bu nedenle veri ağlarında ekstra güvenlik sağlar. Zyxel’in yeni nesil güvenlik kalkanı, dünya genelindeki tespit edilen her yeni ve farklı virüse karşı önlem alır. Sürekli güncellenen seri, veri ağlarına sızmaya çalışan virüslere geçit vermez. Ürün “all-in-one” (hepsi bir arada) ağ geçidi çözümü olması nedeniyle kurumlara maliyet avantajı sunmaktadır.”

Komple çözüm sunan Zyxel ATP serisi, tehditlerin yapılarına özel, farklı davranış modeli sergileyen 5 özel güvenlik katmanını bünyesinde barındırıyor.

8.000 Mbps’ye kadar verimli çalışma ortamı sunan ATP800, 200- 500 kişi arasında çalışanı bulunan orta ölçekli işletmeler için tasarlandı.

Network ve ağ teknolojileri alanında Zyxel ATP 800 bulut istihbaratı özelliği