Marvel’in ilk açık dünya mobil oyunu MARVEL Future Revolution çıktı

Netmarble ve Marvel işbirliğinden doğan ilk açık dünya RPG mobil oyunu MARVEL Future Revolution’ın detayları 1 Mart 2020 tarihinde PAX East’te açıklandı. Netmarble ve Marvel MARVEL Future Revolution gototechno

Netmarble Yürütücü Yapımcısı Andy Kang, PAX EAST’teki lansmanın ardından MARVEL Future Revolution hakkında en çok merak edilen soruları cevapladı:

MARVEL Future Revolution’un içeriği hakkında kısa bir özet verebilir misiniz?
MARVEL Future Revolution, mobil platformda Marvel’in ilk açık dünya rol yapma (RYO) oyunudur. Oyun, tüm boyutlardan sayısız Dünya’nın belirli bir ‘Ana Dünya’ oluşturmasıyla başlıyor. Oyuncular yeni oluşturulmuş ‘Omega Flight’ Süper Kahraman takımının birer ajanı olacak. Omega Flight çoklu evrende genel yıkımı ve daha fazla dünya birleşimlerini engellemek için birleşmiş bir Süper Kahraman grubu.

Oyunun sahip olduğu açık dünyadan biraz daha bahseder misiniz?
Biz, açık dünya oyunlarının en önemli yönünün farklı alanların 3D ortamda keşfedilmesi ve bir sürü şeyi yapabilme özgürlüğü olduğuna inanıyoruz. Bu, diğer oyunlara ve eğlence ürünlerine kıyasla oyuncular için eşsiz deneyimler sağlıyor.

MARVEL Future Revolution mobil platformda çok oyunculu bir oyundur. Diğer oyuncularla beraber açık dünyada seyahat ederken topluluk hissi oluşturmak bu oyun için kurduğumuz ana hedeftir. Oyunun hem topluluk merkezli hem de eğlenceli bir oynanışa sahip olmasını başarmak mobil platformlarda çok zor olabiliyor. Fakat Marvel’in harika karakterlerle hikâye anlatabilme yeteneği ve Netmarble’ın Lineage 2: Revolution, Blade & Soul Revolution gibi AAA-kalite mobil oyun yapım tecrübesinden faydalanarak MARVEL Future Revolution’da geniş açık alanlar içinde oyuncuların beraber serbestçe dolaşabileceği, beraber savaşabileceği ve beraber sosyalleşebileceği bir ortam sağlamak en büyük hedefimiz.

Oyun diğer Marvel evrenlerinde işlenmemiş yepyeni bir hikâye anlatıyor. Oynanış ve hikâye açısından neyin farklı olduğunu ve Netmarble’ın bu konsepte nasıl ulaştığını anlatabilir misin?

İlk ve en önemli iş tüm oyuncular için inanılabilir bir hikâye yaratmaktı.

Diğer Marvel hikayelerine kıyasla ana fark, diğer Marvel oyunlarında görülmeyen çeşitli konseptlerin 3D açık dünya alanlarına birleştirilebilmesidir. Bu dev ve canlı açık dünya haritaları, çoklu evrenin dünyaları nerede ve nasıl birleştirdiğini göstermeye imkân sağladı. Oyuncular bu dünyada birçok yeni alanlar keşfedecek.

MARVEL Future Revolution, MARVEL Future Fight’ın devamı mı? MARVEL Future Fight için planlarınız neler?
MARVEL Future Revolution kesinlikle MARVEL Future Fight devamı değil. MARVEL Future Fight beşinci yıldönümüne yaklaşıyor ve dünya çapında 120 milyondan fazla indirmeye ulaşarak oyuncular tarafından hâlâ seviliyor. MARVEL Future Revolution’un yepyeni özgün hikâyesi aşağı yukarı Marvel Future Fight’ın geleceğinde geçiyor.

Yeni oyun yapımına giden Marvel ve Netmarble arasındaki iş birliğini anlatabilir misiniz?
MARVEL Future Fight neredeyse 5 yıl kadar bizim en popüler karakterlerimizi listeledi. Şimdi ise oyuncularımızdan en sevdikleri Süper Kahramanlarını yeni ve daha önce görülmemiş karışımlarla özelleştirmelerini istiyoruz. Ayrıca Marvel hayranlarına, arkadaşlarıyla beraber çok oyuncu deneyimiyle yepyeni alanları araştırma fırsatı vermenin eğlenceli olacağını düşündük.

Netmarble ve Marvel MARVEL Future Revolution gototechno