Türkiye’nin ilk mobil espor oyunu Paramanya’da 500 bin TL ödül dağıtılacağını biliyor muydunuz?

Türkiye’nin ilk mobil espor oyunu Paramanya’nın, mobil oyun alanında bir ilk olacak Paramanya Dünya Şampiyonası, 22-23 Aralık 2018 tarihlerinde Kore’deki ünlü espor stadyumu OGN Stadium’da gerçekleşecek. Türkiye’yi temsilen 1907 Fenerbahçe adına Anıl Çağlar Çiçekdal ve Galatasaray Espor adına Gökhan Yıldırım’ın yarışacağı şampiyonanın toplam ödülü 500 bin TL. Netmarble Türkiye ilk espor oyunu Paramanya Dünya Şampiyonası

Toplam ödül 500 bin TL

Paramanya Dünya Şampiyonası’nın toplam ödül havuzu 500 bin TL’yi buluyor. Büyük şampiyon 30 bin dolar ve 100 bin elmas ile ödüllendirilirken, 2’nci gelen 15 bin dolar ve oyun içi 50 bin elmas, 3’üncü ise 5 bin dolar ve oyun içi 30 bin elmas kazanacak. Finallerde mücadele eden diğer oyunculara ise 500’er dolar ve oyun içi 10 bin elmas ödül olarak dağıtılacak. Ayrıca oyun içine kazananın özelliklerine sahip “S+ Özel Karakteri Kartı” oluşturulacak.

Türk esporcular, Kore, Tayvan, Tayland, Endonezya ve Suudi Arabistan’dan katılan oyunculara karşı yarışacak. Yarışma Paramanya’nın Youtube kanalından canlı yayınlanacak.

İlkleri barındıran bir gelişme

Netmarble EMEA Genel Müdürü Barış Özistek: “Mobil espor kavramını Paramanya ile ülkemize tanıttık. Paramanya Dünya Şampiyonası’na 2 Türk Paramanya oyuncusunun katılması, hem ülkemizin bir mobil espor alanında temsili hem de dünya çapında önemli bir mobil espor turnuvasına katılımı açısından pek çok ilkleri ve başarıları barındıran önemli bir gelişme. Anıl ve Gökhan’a Kore’de başarılar diliyorum” dedi.

Türkiye’nin 1 numaralı mobil oyunu

Her hafta yapılan farklı etkinlikler ve birçok yeni özellikle Paramanya’da eğlencenin sınırı yok. Türkiye’de ve tüm dünyada herkesi etkisine alan mobil oyun Paramanya, oyun tutkunlarına yeni aksiyonlar ve maceralar sunmaya devam edecek.

Paramanya oyun içi satın alma seçenekleriyle App Store ve Google Play üzerinden ücretsiz indirilebilir.

Netmarble Türkiye ilk espor oyunu Paramanya Dünya Şampiyonası