Gamer’s Qube’da 800 bin TL yatırım alacak projeler belli oldu

Netmarble EMEA ve StartersHub tarafından düzenlenen mobil oyun geliştiricileri hızlandırma programı Gamer’s Qube’da eleme sonrasında toplamda 800 bin TL yatırım fırsatına hak kazanan mobil oyun projeleri belli oldu. Türkiye’den 2 mobil oyun dünya pazarlarına açılmak için yola çıkıyor. Netmarble EMEA ve StartersHub’ın Gamer’s Qube sonucu açıklandı

Dünyanın 3’üncü büyük dijital oyun şirketi Netmarble ve erken aşama teknoloji girişimlerini hızla büyüyen başarılı şirketlere dönüştürmek için gerekli yatırım, strateji ve iş geliştirme desteği sunan StartersHub işbirliğiyle düzenlenen, mobil oyun geliştiricileri hızlandırma programı Gamer’s Qube, mobil oyun geliştirmede Türkiye’yi oyun dünyasının sayılı merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefliyor.

Mobil oyun geliştiricilerinin halihazırda yayınlanmış ya da yayınlanacak projeleriyle başvurduğu programın elemeleri StartersHub’da düzenlenen Gamer’s Qube Selection Day’de gerçekleşti.

Gamer’s Qube toplam 800 bin TL yatırım desteği

Bu yıl Türkiye’de dijital oyun özelinde gerçekleştirilen tek yatırım programı olan Gamer’s Qube’a, Netmarble EMEA tarafından yapılan ön elemeyi geçen 13 ekip katıldı. Gamer’s Qube Selection Day’de yapılan sunumların ardından 2 ekip Netmarble ve StartersHub’ın profesyonel mentorları tarafından seçilerek programa katılma ve ekip başına 400 bin TL yatırımdan faydalanma hakkı kazandı. Bu ekipler ve mobil oyunları şöyle:

1- Midpoly Games / Close’em Up!

2- Flat Games / ston

[irp posts=”2156″ name=”HMD Global Türkiye Müdürü Sertaç Şener oldu”]

Netmarble EMEA ve StartersHub’ın Gamer’s Qube sonucu açıklandı

[irp posts=”2153″ name=”3000 kg basınca bile dayanan 5TB kapasiteli harici disk tanıtıldı”]