C. Müjdat Altay Netaş CEO görevinden kendi isteği ile ayrıldı! Yerine 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla Ali Emir Eren geliyor!

Netaş CEO C Müjdat Altay
Netaş CEO C Müjdat Altay görevini bıraktı.

C. Müjdat Altay Netaş CEO görevinden kendi isteği ile ayrıldı! Yerine 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla Ali Emir Eren geliyor! Netaş CEO C Müjdat Altay, Netaş CEO Ali Emir Eren, Netaş CEO değişimi, Üst düzey değişiklik Netaş, Netaş CEO’su değişti, Netaş Yönetim Kurulu Başkanı Aiguang Peng.

Instagram Hesabımız

C. Müjdat Altay Netaş CEO görevinden kendi isteği ile ayrıldı! Yerine 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla Ali Emir Eren geliyor! Netaş CEO C Müjdat Altay, Netaş CEO Ali Emir Eren, Netaş CEO değişimi, Üst düzey değişiklik Netaş, Netaş CEO’su değişti, Netaş Yönetim Kurulu Başkanı Aiguang Peng.

Türkiye’de yerli ArGe hamlesini 47 yıl önce başlatan, bugün ülkenin ve yakın coğrafyanın öncü teknoloji şirketlerinden biri haline gelen Netaş’ta CEO değişimi yaşanıyor. Netaş’tan yapılan yazılı açıklamada, Netaş Yönetim Kurulu’nun 27 Kasım 2020 tarihindeki toplantısında; C. Müjdat Altay’ın Netaş CEO görevinden kendi isteği ile ayrılma talebinin kabulüne, 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla görevi Ali Emir Eren’e devretmesine karar verildiği bildirildi.

iPhone 12 eski telefonunu getirene 5.999 TL fiyatla MediaMarkt’ta satışa sunuldu! İşte iPhone 12 fiyatları!

Görev değişikliğine ilişkin olarak açıklama yapan Netaş Yönetim Kurulu Başkanı Aiguang Peng, konu ile ilgili olarak şunları söyledi:
“53 yıllık Netaş tarihinin 40 yılında önemli başarılara imza atan, 16 yılında ise CEO’luk görevi üstlenen Sayın C. Müjdat Altay yönetiminde Netaş, Türkiye’nin ArGe ve teknoloji tarihinde birçok ilke ve başarıya imza atmıştır. Odağına ArGe’yi alarak gerçekleştirdiği ilkler, Türkiye’ye kazandırdığı yerli teknolojiler ve yetiştirdiği binlerce mühendis ile ArGe ve telekom teknolojilerinin gelişiminde etkin roller üstlenmiştir. 2004 yılında CEO’luk görevini üstlenen Altay liderliğinde, o dönemin en büyük “VOIP ve Çoklu Multimedya Sistemleri” Küresel Mükemmeliyet Merkezi Türkiye’de açılmıştır ve 100 olan ArGe mühendis sayısı 1000’e çıkmıştır. Bizzat Altay’ın liderliği ile temelleri atılan ve bugün 1000 noktada hizmet veren ULAK ile Türkiye, kendi teknolojisiyle 4G kullanan ilk 4 ülkeden biri olmuştur.

Infobip, SMS Hizmetleri Devi ABD’li OpenMarket’i Satın Aldı! Infobip bu anlaşmayla küresel pazardaki varlığını güçlendirdi!

Enerji, sağlık, ulaşım, eğlence, eğitim gibi birçok dikeyde Türkiye’nin gerçekleştirdiği önemli dijital dönüşüm projelerinde Netaş imzası bulunmaktadır. Altay, liderlik yaptığı ekibin ağırlık verdiği yerli ArGe faaliyetleri sayesinde bugüne kadar 4 milyar dolara yakın bir milli kaynağın ülkede kalmasını sağlamıştır. 2017 yılında ZTE’nin ana hissedar olması sonrasında, kendisinin yönetimi ile uç teknolojiler üzerine karşılıklı bilgi transferiyle ZTE ile beraber ArGe çalışmaları hızlandırılmış, yerlileştirme çalışmalarına başlanmış ve yazılım ihracatının büyütülmesi anlamında önemli adımlar atılmıştır. Altay’ın yönetiminde ArGe odaklı bir yapıya kavuşan Netaş, bugün sadece Türkiye’de değil yakın coğrafyasında da etkin bir teknoloji şirketine dönüşmüştür. Bir sektör duayeni olarak, bundan sonrasında da gerek teknoloji ekosisteminin gerekse Türkiye’nin teknoloji ile gelişimi için çalışmalarına devam edecek olan Sayın C. Müjdat Altay’a sunduğu değerli katkıları ve odağına Netaş’ın öz değerlerini alan liderliği için tüm Yönetim Kurulu üyelerim adına teşekkürlerimi sunuyorum.” Bu bilgiler basın bülteninden alınmıştır.

Fiat 500X Kasım 2020 Fiyat Listesi Nasıl? Fiat 500X Tofaş tarafından kaç paraya satılıyor?