Netmarble’ın mobil strateji oyunu Magic: ManaStrike kısa süre önce Türkiye’de de yayınlandı

Netmarble’ın Magic: The Gathering deneyimini mobil ortama taşıyan, yeni gerçek zamanlı mobil strateji oyunu Magic: ManaStrike kısa süre önce Türkiye’de de yayınlandı. App Store ve Google Play üzerinden indirilen oyun, Magic: The Gathering karakterlerini ve büyülerini yüksek kaliteli 3D görüntüler ve dinamik bir oynanışla birleştiriyor. Nermarble mobil strateji oyunu Magic ManaStrike gototechno

Magic: ManaStrike’a yeni başlayan oyuncular için savaş tarzını açıklayan, strateji taktikleri veren, ödülleri, karakterleri ve kartları tanıtan bir rehber hazırladık.

Nasıl savaşılır?

Destenizden istediğiniz kartları ve Planeswalker’ı seçtikten sonra rakiplerinizle savaşmak için arenaya çıkabilirsiniz. Ana ekranda Battle menüsü ile bu savaşlara kolayca girebilirsiniz. Önce eşleşme ekranı sizi karşılar ve tahmini eşleşme sürenizi gösterir.

Süresi 3 dakika olan bu savaşlarda rakibin Guardian’larını yok etmek size galibiyet getirecektir. Eğer 3 dakika sonunda berabere kalınırsa savaş 1 dakika uzatılır.

Savaşa başlarken seçtiğimiz Planeswalker’ın kartlarını savaşta kullanmak için manaları dolan kartları savaş alanına sürüklememiz yeterli olur. Burada amacınız, mümkün olduğunca çok kart çıkararak rakip kartların sizin Guardian’larınızı hedef almamasını sağlamaktır. Kartlar önceden dizilmiş şekilde önünüze gelir ve 4 tanesini manalarına göre kullanabilirsiniz. Daha sonra hangi kartın geleceğini yan taraftan kontrol edebilirsiniz. 2 dakika bu şekilde savaştıktan sonra, son 1 dakika kala ManaStrike 2’ye katlanır ve manalar daha hızlı dolmaya başlar. Bu şekilde daha hızlı kart çıkarabilirsiniz ve savaşı kazanma şansınız da artar.

Zaferi Guardian’lar belirler

Guardian’larınız yenilmemelidir. Guardian’ların durumu kazananı ve kaybedeni de belirleyen oyunun odak noktalarındandır. Bu Guardian’ların her biri bir zafer puanı demektir. Önce kim bir Guardian’ı yok etmeyi başarırsa, asıl Guardian’a ulaşma şansı yakalar. Asıl Guardian’ı yok etmek için sadece bir Guardian’ı yok etmeniz yeterlidir. İki Guardian’ı yok ettiğiniz zaman 2 zafer puanı kazanırsınız. Ana Guardian’ı da yok etmeniz halinde 3 zafer puanı kazanarak galip gelirsiniz. Ama savaş kazanmanın en iyi yöntemi bir Guardian’ı yok ettikten sonra diğer Guardian’ı yok etmeye çalışmadan ana Guardian’a saldırmaktır. Bu savaşlarda zamana karşı yarıştığımız için stratejik düşünmek çok önemlidir.

Savaş Ödülü

Savaş sonunda rakibin Guardian’ını yok ettiğiniz zaman Savaş Ödülü kazanırsınız. Ana ekranda Battle Reward menüsünden bu ödülleri kontrol edebilirsiniz. Bu ödüller ile altın ya da yeni kartlar elde edebilir, mevcut kartlarınızı yükseltebilirsiniz.

Kartlarınızın seviyesi nasıl yükseltilir?

Ana Ekran’dan ulaşabildiğiniz kart menüsüne giderek geliştirme yapabileceğiniz kartları görebilirsiniz. Geliştirmek istediğiniz kartı seçtiğiniz zaman alt kısımda “level up” butonu aktifse altın kullanarak seviyesini artırabilirsiniz. Kartların seviyesi arttıkça daha fazla HP ve ATK oranlarına sahip olurlar.

Zaferin anahtarı Kartlar

Kartlar savaşlarda kullandığınız ve zafer kazanmanız için oyun içindeki en önemli unsurlardır. Seçtiğiniz Planeswalker’ın sahip olduğu kartları kullanmanız gerekir.

Toplam 7 tür kart vardır. Bunlardan beşi Beyaz, Yeşil, Siyah, Kırmızı, Mavi renklerden oluşur. Renksiz ve en az iki renkli kartlar da vardır. Çok renge sahip kartlar sadece belirli Planeswarker’lar ile kullanılabilir.

Kartlara ayrıca kart koleksiyonu aracılığı ile ulaşabilir, oyunda sahip olduğunuz tüm kartları burada görebilirsiniz. Yeni sahip olduğunuz kartlar üstte konumlandığı için rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz kartları filtreleyerek düşük ya da yüksek dereceli olarak sıralayabilirsiniz. Bu filtre, istediğiniz kartları sıralayarak kolayca ulaşabilmenizi sağlar.