Mucitiz.Biz yayın hayatına başladı!

Türkiye’nin programlama eğitimi ve maker projeleri portalı MucitizBiz, kapılarını kullanıcılara açtı. MucitizBiz yayın hayatına başladı

MucitizBiz her yaştan meraklı kişilerin kendi maker projelerini geliştirmeleri için gerekli kaynak ve örnek projeleri barındırırken, kullanıcıların kendi proje ve eğitimlerini paylaşma olanağını da sunuyor.

MucitizBiz mini bilgisayar yaptırıyor

Maker hareketi kendin yap (DIY) projeleri, programlanabilir elektronik devre kartları, mini bilgisayarlar, kablolu ve kablosuz iletişim teknolojileri ve üç boyutlu baskı araçlarıyla modellemesi ve hayata geçirmesi üzerine kurulu bir kavram olarak ülkemizde de yoğun ilgiyle karşılanıyor. Birçok ilk ve orta öğretim seviyesindeki okullarda kurulan maker laboratuvarları, öğrencilerin bilim ve teknolojiye küçük yaştan ilgi durmasını, algoritma ve programlama ile tanışmasını sağlıyor.

MucitizBiz kendin yap projeler

Özgür yazılım ve maker hareketine yıllarca katkı yapan Artistanbul ekibi tarafından hayata geçirilen projede en önemli hedef, her yaştan maker’ları bir araya getirmek, bir paylaşım ve işbirliği ortamı sağlayarak maker kültürünü yaymak. Bu amaçla oluşturulan internet sitesinde nesnelerin interneti (IoT), robotik, elektronik ve üç boyutlu baskı başta olmak üzere birçok kategoride “kendin yap” projeler bulmak mümkün. Aynı zamanda her isteyen kişinin dört saate kadar üç boyutlu baskılarını ücretsiz olarak alabildiği Print4Purpose ağının üyesi olan MucitizBiz, her noktada maker kültürüne destek veriyor.

[irp posts=”2126″ name=”Alibaba.com #SuperSeptember’ı İstanbul’da kutladı”]

MucitizBiz yayın hayatına başladı

[irp posts=”2123″ name=”Michael Kors akıllı saatler Saat&Saat tarafından satışa sunuldu.”]