Monster Oyun Müzikleri Orkestrası ilk konserini Kadir Has Üniversitesi’nde yaptı

Monster Notebook’un sponsorluğuyla bir araya gelen orkestra, oyunculara yakından tanıdıkları pek çok oyunun müziklerini canlı olarak dinleme fırsatı sunuyor. Monster Oyun Müzikleri Orkestrası Kadir Has Üniversitesi

Türkiye’nin oyun bilgisayarı markası Monster Notebook, ülkemizdeki oyun kültürünü desteklemeye yönelik adımlarına bir yenisini daha ekliyor. Şirketin kurulmasına destek verdiği oyun müzikleri orkestrası, sevilen oyunların müziklerini sahnede canlı olarak oyunseverlere sunacak.

Oyunların Büyülü Dünyası Sahnede
Monster Oyun Müzikleri Orkestrası, ilk konserini Kadir Has Üniversitesi’nde verdi. Legend of Zelda, Elder Scrolls: Skyrim, Metal Gear Solid gibi efsaneleşmiş pek çok oyunun müziklerini çalan orkestra dinleyicilerden tam not almayı başardı.

2018 Ekim ayından beri hazırlık çalışmalarını yürüten ekibin, ilerleyen dönemlerde çeşitli etkinliklerle oyunseverlerin karşısında olması bekleniyor.

Oyunlar Birer Sanat Eseri
Monster Oyun Müzikleri Orkestrası fikrinin ardındaki isim olan Monster Notebook Genel Müdürü İlhan Yılmaz konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade etti, “Yerli bir marka olarak gücümüzü ülkemizdeki oyunseverlerden alıyoruz. Bu nedenle her fırsatta, bize olan desteklerine karşılık vermek ve ülkemizdeki oyunculuk kültürünü ileriye taşımak için bir şeyler yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Biz oyunların bir eğlence aracı olmanın ötesinde birer sanat eseri olduğuna inanıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

Monster Oyun Müzikleri Orkestrası’nın yıl içerisinde yeni etkinliklerle oyunseverlerle buluşması planlanıyor. Orkestra ve Monster hakkındaki en yeni haberleri anında öğrenmek için markanın Instagram ve Facebook sayfalarını takip edebilirsiniz.

Monster Oyun Müzikleri Orkestrası Kadir Has Üniversitesi