happn uygulamasında 5 adımda nasıl daha etkileyici profile sahip olabilirsiniz?

Sadece 15 saniye içinde birini etkilemek ister misiniz? Mobil tanışma uygulaması happn, sadece 5 adımda nasıl daha etkileyici bir profile sahip olacağınızı anlatıyor. Mobil tanışma uygulaması happn gototechno dergisi

Birçok bilimsel araştırmaya göre, insanlar ilk karşılaşmada 15 saniye içinde hakkınızda bir karara varırlar. Sonra 15 hafta harcasanız da bu yargıları değiştiremezsiniz. Gerçek dünyada göz göze gelip ilk cümleleri sarf etmek neyse, birinin profilinize ilk defa bakması da aynı etkiyi yaratır. Biri profilinize girdiği anda sadece 15 saniyeniz var. Peki yeni insanların profilinizle karşılaştığı anı nasıl mükemmel kılarsınız? Türkiye’deki 4 milyona yakın kullanıcısının sanal karşılaşmaları üzerinde incelemeler yapmış olan happn bunu 5 maddede özetliyor.

BİRDEN FAZLA FOTOĞRAF EKLEYİN, ANCAK 5’İ DE GEÇMEYİN
Profilde tek fotoğraf kullanmak havalı ve gizemli olabilir. Ancak eğer başkalarının ilgisini çekmek istiyorsanız bir fotoğraf asla yetmez. İlk intibanın birkaç saniye içinde oluştuğunu düşünürsek tek fotoğrafla yeni tanıştığınız insanda ilgi uyandırmak oldukça zordur. Birkaç fotoğraf eklerseniz profilinizi ziyaret eden ve sizin hakkınızda bilgi sahibi olmak isteyenlere biraz daha fazla ipucu verebilirsiniz. Ancak fazla fotoğraf ekleyip tek seferde hakkınızda her şeyi paylaşmaktan da kaçının.

ABARTI VE YANLIŞ DETAYLARDAN KAÇININ
Sanal dünyada yapacağınız en büyük hatalardan biri kendiniz hakkında yalan söylemek veya abartmaktır. Bu sebeple genç kalmak için sihirli bir iksiriniz yoksa 5 yıldan eski fotoğrafları profilinize eklemeyin. Yeni tanıştığınız kişiyle buluşmaya gittiğinizde, fotoğrafında göründüğünden 5 yıl daha yaşlı görünüyor olmasının hoşunuza gitmeyeceğini aklınızda bulundurun.

KIRPILMIŞ YERİNE NET VE YAKIN PLAN FOTOĞRAFLARI TERCİH EDİN
Nasıl özgeçmişinizde bulanık veya toplu bir fotoğraftan kırpılmış bir görsel kullanmak uygun değilse, tanışma uygulamaları için de bu tip fotoğrafların kullanımı yanlıştır. Özensiz yüklenmiş fotoğraflar sizi umursamaz gösterecektir. Yolunuzun kesiştiği insanlar, yeteri kadar detay göremedikleri için belki de harika uyum sağlayacak olmanıza rağmen sizi es geçecekler. Bu nedenle profilinizde; net göründüğünüz, doğru açılardan çekilen yakın plan fotoğrafları kullanmaya özen gösterin. Son uyarımız ise kesinlikle fotoğraflarınızla çok fazla oynamayın!

EVCİL HAYVAN KOZUNU KULLANIN
Pek çok araştırma gösteriyor ki hayvanlarla fotoğrafı olan insanlar, olmayanlara göre daha yaklaşılabilir görünüyor. Dolayısıyla varsa evcil hayvanınızla çekilmiş bir fotoğrafı profilinize ekleyebilirsiniz. Eğer bir hayvan sahibi değilseniz de sorun yok. Sonuçta olmadığınız biri gibi görünmektense bir arkadaşınızın sevimli dostlarıyla çekilmiş bir fotoğraf pekala hayvanseverliğinizi yansıtacaktır.

GÜZEL BİR GÜLÜŞ VE HAFİF BİR TEBESSÜM TAKININ
Yapılan araştırmalara göre kadınların güzel bir gülüşe sahip olması erkekler tarafından daha çok dikkat çekerken, erkeklerin hafif bir tebessümle daha gururlu duruşları etkili oluyor. Dolayısıyla kadınlara tavsiyemiz, profil fotoğraflarını en güzel gülüşlerinin yer aldığı bir kare ile güncellemek. Erkeklerin ise hafif gülümseyen ve bir o kadar da kendinden emin duruşları ile ön plana çıktıkları bir kareyi kullanmaları gerekiyor.

Mobil tanışma uygulaması happn gototechno dergisi