Mitsubishi Electric, 1-7 Mart Deprem Haftası’nda asansör ve yürüyen merdiven sistemlerinin güvenliğine dikkat çekti

Dünyanın tek spiral yürüyen merdiven üreticisi olan ve ileri teknoloji asansörleriyle sektöre yön veren teknoloji devi Mitsubishi Electric, 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında asansör ve yürüyen merdiven sistemlerinin güvenliğine dikkat çekti. Mitsubishi Electric Deprem Haftası asansör ve yürüyen merdiven sistemleri

Mitsubishi Electric Asansör ve Yürüyen Merdiven Sistemleri’nin Türkiye’deki tek yetkili satıcısı olan AG MELCO’nun Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Avni Bezmez, “Markamızın tüm asansörleri için son yıllarda sağladığı tam otomatik kontrollü sistemleri sayesinde, deprem ve elektrik kesintisi gibi durumlarda asansörler en yakın katta duruyor ve yolcuların asansörden tahliyesi sağlanıyor. Buna benzer riskli durumlarda asansörlerin ve yürüyen merdivenlerin hemen boşaltılmasını ve bir süre kullanılmamasını öneriyoruz” dedi.

Mitsubishi Electric Asansör ve Yürüyen Merdiven Sistemleri’nin Türkiye’deki tek yetkili satıcısı olan AG MELCO’nun Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Avni Bezmez; “Asansörlerimizin sahip olduğu yedek kontrol yazılımı ile deprem ve elektrik kesintisi gibi durumlarda asansörün kat arasında kalmasının önüne geçilirken, kontrol panelinde arıza olması durumunda ikinci bir back-up sistemi ile yolcuların asansörden tahliyesini sağlıyoruz. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük ilgiyle karşılanan asansörlerimizde tam otomatik akülü kurtarma sistemi ile deprem sensörü ve kontrolü bulunuyor. Bunlara ek olarak back-up sistemini de asansörlerimizde standart bir özellik olarak sunuyoruz” dedi. Bezmez, deprem ve elektrik kesintisi gibi riskli durumlarda asansörlerin ve yürüyen merdivenlerin hemen boşaltılmasını ve bir süre kullanılmamasını önerdiklerini belirtti.

Yapay zeka teknolojisi ile yüksek verimlilik
Mitsubishi Electric, operasyonda verimlilik sağlayan ve kullanıcı memnuniyetini arttıran AI Neural Network’u geliştirerek asansörlerinde özel tasarlanmış yapay zeka denetleme sistemi kullanıyor. Bu sistemde mevcut trafik akışı sistem bilgisayarında hafızaya alınıp bekleme süreleri minimuma indirilerek servis hizmeti sorunsuz ve minimum enerji sarfiyatı ile gerçekleşiyor.

Mitsubishi Electric Deprem Haftası asansör ve yürüyen merdiven sistemleri