Mitsubishi Electric, 5. Robot Yatırımları Zirvesi’ne katıldı

İleri otomasyon teknolojileriyle sanayiye yüksek katma değer sağlayan Mitsubishi Electric, endüstriyel robotların Türkiye’deki en büyük buluşmalarından 5. Robot Yatırımları Zirvesi ve Sergisi’ne “Dijital Fabrikalar Zamanı” konseptiyle katıldı. Zirve özelinde gerçekleştirilen panel kapsamında konuşma yapan Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri OEM İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Tolga Bizel, fabrikaların dijital dönüşüm süreci ve robotların üretime katkıları hakkında güncel bilgiler verdi. Mitsubishi Electric 5. Robot Yatırımları Zirvesi gototechno

Zirve kapsamında organize edilen panelde konuşma gerçekleştiren Mitsubishi Electric Türkiye Fabrika Otomasyon Sistemleri OEM İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Tolga Bizel, markanın Sanayi 4.0’a yanıtı olan dijital fabrika konsepti e-F@ctory ve ileri robot teknolojileri hakkında detaylı bilgiler vererek robot yatırımı yapmak isteyen sanayicilere ışık tuttu. Türkiye’de başta sanayi olmak üzere robot kullanımının hızla yaygınlaştığının altını çizen Tolga Bizel, fabrikaların üretim sürecinde hayati önem taşıyan robotların, sağladıkları hız ve kolaylıklarla günümüzde çok olağan bir iş gücü haline geldiğini anlattı.

7/24 her koşulda 25 bin saat bakım gerektirmeden çalışan robotlar
Hızlı ve hassas robotlarla sanayicilere yüksek katma değer sağladıklarını vurgulayan Bizel, “Robotlarımızı oluşturan dişli kutusu, mekanik, elektronik teçhizat gibi bütün parçaları da Mitsubishi Electric olarak kendimiz üretiyoruz. Üretimin her aşamasında büyük kolaylık sağlayan robotlarımız, 7/24 her koşulda 25 bin saat bakım gerektirmeden çalışıyor. Kompakt yapıları ile istenildiği zaman fabrikanın her alanına taşınabilen robotlarımız böylelikle esnek bir üretim alanı sağlanmasına imkan tanıyor” diye konuştu.

Üretimde dijital fabrikalar zamanı
Sanayi 4.0 evresinde oldukça ilginç ve heyecan verici yenilikler ve gelişmeler yaşanacağını belirten Tolga Bizel, “İnsan hayatı her geçen gün gelişiyor ve buna bağlı olarak ihtiyaçlarımız da kişiselleşiyor. Yeni endüstri evresinin ortaya çıkışının altında insan ihtiyaçlarının, içinde siber sistemlerin de yer aldığı otomasyon sistemleri ile karşılanmak istenmesi yatıyor. Bu ürünleri sunmak için de henüz fabrikayı kurmadan bilgisayar ortamında ihtiyaç ve verimliliği görmek ve buna göre yatırım yapmak gerekiyor. Bu sayede üretim hatlarını kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda şekillendirmek büyük ölçüde kolaylaşıyor.

Mitsubishi Electric 5. Robot Yatırımları Zirvesi gototechno