MenaPay’in en yeni hizmeti “social store” ile influencerlar ve sosyal medya fenomenleri neler yapabiliyor?

MenaPay uygulamasının yeni bir fonksiyonu olan social store ile sosyal medyada içerik üreten influencerlar, MenaPay uygulamasına sosyal medya kanallarını ekleyip, bu kanallara ait servisler açarak takipçilerinden destek alabilir. Influencerların takipçileri, MenaPay uygulamasında influencer’a servislerin karşılığında desteklerini tek tıkla kolaylıkla gönderebilir. Influencerlar dilerlerse destek gönderecek takipçilerinden mesaj alma seçeneğini de aktifleştirebilir ve böylelikle takipçilerinin mesajlarını okuyabilir. MenaPay social store influencerlar ve sosyal medya

Sosyal medya kanallarına MenaPay ile destek
Sosyal medyada hazırladıkları videolar fotoğraflar ya da yemek tarifleriyle çok fazla ilgi gören ve beğeni alan spor eğitmeni, diyetisyen, astrolog gibi fenomenlerin son dönemde takipçilerinden destek alması Türkiye’de ve dünyada oldukça popüler hale geldi. Sosyal medya fenomenleri topladıkları destekler ve elde ettikleri gelirler sayesinde takipçilerinin beğendiği içerikleri hazırlamaya devam edebiliyor.

MenaPay ile bağış göndermek çok hızlı ve kolay
Takipçilerinin kendisini desteklemesini isteyen influencer veya sosyal medya fenomeni, MenaPay uygulamasına kayıt olarak uygulama içerisinden social store’da kanal açıyor. Store’da kanalların servislerini ve servislere ait ücretleri belirleyip kanalını oluşturuyor.

MenaPay CEO’su Çağla Gül Şenkardeş, pandemi döneminde dijital içeriklerin daha tüketildiğini ve buna bağlı olarak dijital içerik üretimlerinin de arttığını belirterek “Son zamanlarda sosyal medya üzerinden destek ve bağış kültürü çok yaygınlaştı. MenaPay uygulamasına getirdiğimiz social store özelliği için Twitch ve YouTube’daki bağış fikrinden ilham aldık” dedi. Gül Şenkardeş şöyle devam etti: “Hem Ortadoğu’da hem de ülkemizde influencer kültürü çok yaygın ama bu alanda pazaryeri uygulamaları çok yeni. MenaPay uygulamasında yeni bir model deneyerek influencerların kolayca destek alabilmesinin önünü açtık.

MenaPay social store influencerlar ve sosyal medya