MediaTek ve Nokia 5G teknolojisini hızlandırıcak başarılı çalışmalar yaptı

Teknoloji devleri MediaTek ve Nokia 5G teknolojilerinin gelişimi odağında güç birliği yapıyor. MediaTek ve Nokia 5G teknolojisi gototechno haberi

5G teknolojisinin, dünya çapında bireysel kullanıcılara ve ticari kuruluşlara erişilebilir ve stabil bağlantı gücü sunarak, yepyeni inovasyonların yolunu açacağını belirten MediaTek Kablosuz İletişim İş Birimi Genel Müdürü TL Lee, ”Bu teknolojilerin gelişim odağında Nokia ile giriştiğimiz yakın ve verimli iş birliği, Helio M70 çözümümüzün pazara hazır hale gelmesine büyük katkı yaptı” dedi.

MediaTek iş birliği kapsamında, 2019 yılında ticari 5G uygulama lansmanları gerçekleştireceklerini belirten Nokia 5G ve Small Cell İş Birimi Başkanı Mark Atkinson, “Başarıyla neticelendirdiğimiz test çalışmaları, Nokia AirScale 5G baz istasyonunun özelliklerinin yanı sıra, 5G ekosisteminin gelişimine ve yaygınlaşmasına katkı verme azmimizi de sergiliyor” dedi.

Helio M70, sub-6GHz frekansını, NSA ve SA 5G ağ mimarilerini destekliyor.

MediaTek ve Nokia gerçekleştirdikleri test çalışmaları kapsamında, kullanıcılara en optimal deneyimi sunmak için katman entegrasyonu denemeleri de yaptılar.

MediaTek Helio M70 5G modem ve Nokia AirScale 5G baz istasyon uygulamaları, İspanya’nın Barselona kentinde 25 – 28 Şubat tarihleri düzenlenecek olan Mobile World Congress (MWC) bünyesinde, 6. Salon 6C30 noktasında yer alacak standında sergilenecek.

MediaTek ve Nokia 5G teknolojisi gototechno haberi