Görsel şölen yaşatan AMD Radeon yeni grafik kartlarının Türkiye fiyatı belli oldu

AMD, yaptığı açıklamayla birlikte AMD Radeon™ RX 5700 serisi grafik kartları, 3. Nesil AMD Ryzen™ Masaüstü İşlemcileri ve Radeon™ Grafikli AMD Ryzen™ 3000 Serisi İşlemciler (APU’lar) ile yeni, lider PC oyuncu platformunun satışa sunulduğunu duyurdu. Bu yeni ürünler, oyun performansını, büyüleyici deneyimleri ve görsel kaliteyi yeni seviyelere taşıyor. MD Radeon™ RX 5700 serisi grafik kartları gototechno

AMD Radeon RX 5700 serisi grafik kartları, 1440p çözünürlükteki oyunlarda nelerin mümkün olduğunu yeniden belirliyor. Bugünden itibaren satışa sunulan AMD Radeon RX 5700 XT ve RX 5700 grafik kartları, önde gelen alışveriş siteleri ve bayilerde, sırasıyla 2769 TL ve 2419 TL (Türkiye için KDV dahil) tavsiye edilen fiyatlarıyla meraklılarını bekliyor.

12 çekirdek ve 24 thread’e kadar destek veren 3. Nesil AMD Ryzen Masaüstü İşlemciler ise, ilk yüksek performanslı 7nm işlemcileri sunarak AMD’nin teknoloji liderliğini vurguluyor.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan AMD Başkanı ve CEO’su Dr. Lisa Su şunları söyledi: “En yeni AMD Radeon grafik kartları ve AMD Ryzen işlemci ürünlerini, her fiyat aralığında lider performansla birlikte en üstün PC oyun platformunu oluşturmak için sunmaktan dolayı gururluyuz. AMD, PC meraklıları, oyuncular ve içerik üreticileri için muhteşem deneyimler ve rakipsiz değer sunmak için, inovasyon ve rekabeti yönlendirmeye adanmış bir şirkettir.”

AMD Radeon RX 5700 Serisi Grafik Kartları: 1440p Çözünürlükte Oyun İçin Fiyat-Performans

PC, konsol, mobil ve bulut tabanlı oyunculuğun geleceğini güçlendirmek için tasarlanmıştır. Yeni RDNA mimarisi, yüksek hızlı GDDR6 bellek ve PCIe 4.0 desteği sunar, AMD’nin bir önceki Graphics Core Next (GCN) mimarisine göre 1.25 kata kadar daha yüksek döngü başına performans ve 1.5 kata kadar daha yüksek watt başına performans oranı sunar. Böylece hiper gerçekçi, ultra hızlı ve yüksek kare oranlı oyun deneyimleri sağlar.

MD Radeon™ RX 5700 serisi grafik kartları gototechno