Yapay zeka ve Doğal dil işleme yetenekli Maxi şimdide Maximum Mobil’de hizmet veriyor

İş Bankası’nın, yapay zeka teknolojisine dayalı ve aynı zamanda doğal dil işleme yeteneğine sahip kişisel asistanı Maxi, İşCep’ten sonra Maximum Mobil uygulaması içinde de müşterilerin kullanımına sunuldu. Maxi, 29 Kasım 2018’den bu yana 1,7 milyon İşCep kullanıcısı tarafından deneyimlendi. Maxi uygulaması Maximum Mobil gototechno haberi

İş Bankası müşterileri, İşCep ve Maximum Mobil içerisinde Maxi ile hem konuşarak hem de yazışarak etkileşime geçebiliyor. Bunlarla sınırlı kalmayıp kullanıcılarının kolayca para transferi yapmalarını da sağlıyor.

Geleceğin bankacılığının yapay zeka teknolojisine dayalı diyalog bankacılığı üzerinden ilerleyeceğini öngördüklerini söyleyen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen, Maxi’yle ilgili şunları aktardı: “Teknoloji ile kendi iş alanımızı birleştiriyor, tasarladığımız basit, hızlı ve kolay çözümler ile müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz. Gerçek bir müşteri temsilcisi ile işlem yaparmış gibi yaşatılan bu deneyimi Maximum Mobil uygulaması içerisine de entegre ettik. Maxi, yapay zeka teknolojisi sayesinde müşterilerimizin alışkanlıklarını takip ederek öğrendiği yeni şeyler ile kendini sürekli geliştiriyor. Müşterilerimiz adına düşünen, bilgilendiren, tavsiyelerde bulunan bir yol arkadaşı oluyor. Maxi’yi ev asistanlarıyla da entegre etmeyi planlıyoruz.”

Maxi uygulaması Maximum Mobil gototechno haberi