Masters Tour Arlington’ın Şampiyonu olarak 32.500 Amerikan Doları elde eden isim kim oldu?

Masters Tour bünyesinde Fransızlardan oluşan ikinci final maçı gerçekleşirken, kupanın ve 32.500 Amerikan Dolarının sahibi olmayı başaran isim xBlyzes oldu! Masters Tour Arlington şampiyonu Galakrond Şerbaz

Zakarya “xBlyzes” Hail, geçtiğimiz hafta sonu yapılan Masters Tour’un şampiyonu oldu! Masters Tour tamamı Fransızlardan oluşan ikinci final maçına sahne olurken, xBlyzes, Romaric “AyRoK” Dubois’yı 3-1 yenerek 32.500 Amerikan Doları tutarındaki büyük ödülü ve Şampiyonluk kupasını kapmayı başardı.

Finalistler şampiyonluk maçına epey denk başlarken, Arlington’a benzer destelerle geldi.

Başarısının ardından “Çok, çok, çok, çok mutluyum,” diyen xBlyzes. “Hedefim buydu ve bunu başarabileceğimi biliyordum,” şeklinde konuştu.

Las Vegas’ta 156’ncı, Seul’de 182’nci ve Bükreş’te 32’nci sıraya yerleşen xBlyzes, 2020’de çok daha iyi dereceler yapma peşindeydi ve bu konudaki düşüncelerini “Geçen yıl ne yazık ki pek parlak geçmedi o nedenle en azından ilk 8 içinde yer almak istiyordum,” sözleriyle dile getirdi. Hedefine erişmek için en iyi yolun kendisi gibi Fransız olan rakipleriyle alıştırma yapmak olduğunun bilincinde olan şampiyon, duygularını şöyle ifade etti, “Dostlarıma ve takım arkadaşlarıma güvenerek iyi bir derece elde edebileceğimi biliyordum. Hepsi harikalar ve benim de onların seviyesinde bir oyuncu olmam gerekiyordu.”

Masters Tour Arlington şampiyonu Galakrond Şerbaz