Mastercard Maskeleme Teknolojisi Türkiye’de İlk Kez Kullanıma Sunuldu!

Mastercard Maskeleme Teknolojisi nedir
Mastercard Maskeleme Teknolojisi nedir

Mastercard Maskeleme Teknolojisi Türkiye’de İlk Kez Kullanıma Sunuldu! Mastercard Maskeleme Teknolojisi nedir?

Instagram Hesabımız

Artan e-ticaret alışverişlerinde hem tüketiciyi hem de işletmeyi koruyan Mastercard’ın küresel Maskeleme Teknolojisi (Tokenization) şimdi Türkiye’de… Alanında bir ilk olan bu teknoloji, Türk kart sahiplerinin, yurt dışı internet sitesi ya da mobil uygulamalarda kartlarını kaydederek gerçekleştirdikleri dijital abonelik ve ödeme işlemlerinde kart numarası yerine oluşturulan kart maskesinin (token) saklanmasını sağlayarak, üye iş yerinin gerçek kart bilgisini saklamasının önüne geçiyor. Böylece, gerçek kart bilgisine yalnızca ilgili banka tarafından erişilebiliyor. Saklanan kartların hangi iş yerinde kayıtlı olduğunun bilgisi ve yönetimini banka uygulamaları üzerinden kart sahiplerinin kontrolüne sunuyor.

Kullanıcı kart bilgilerinin ilgili yurt dışı üye iş yerlerinde, maskeli bir şekilde saklanmasıyla siber saldırılara karşı güvende olduğunu vurgulayan Mastercard Genel Müdürü Yiğit Çağlayan “Yüz yüze gerçekleşen alışverişlerin azaldığı pandemi döneminde, e-ticaretin tercih edilme oranları küresel çapta arttı. Kart sahiplerinin, üye oldukları ve kartlarını kaydettikleri yurt dışı abonelik ve alışveriş işlemlerini kontrol edebilmeleri gerektiğine inanıyoruz. Mastercard Maskeleme Teknolojisi, Mastercard’ın küresel ödeme ağında halihazırda 45’ten fazla ülkede aktif olarak kullanılıyor. Dünyada 100 milyon adetten fazla kart ‘tokenize’ edildi. Sağladığı güvenlik ve kullanım kolaylığıyla vazgeçilmez olacak bu teknoloji, şu anda yurt dışı merkezli 250’den fazla büyük iş yeri tarafından kullanılıyor. Biz de artık kart takibinin kolaylıkla yapabilmesi için sunduğumuz tokenization çözümünü Türkiye’de hayata geçirdik. Kartın nerede kayıtlı olduğunun görüntülenmesi ya da silinmesi kısacası her şeyi kullanıcının kontrolüne bıraktığımız bu teknolojiyi Türkiye’de ilk kez BonusFlaş ile Garanti BBVA müşterilerinin kullanımına sunuyoruz. Bu hizmet, ‘kart kullanımında bireysel kontrol’ trendinin önemli bir adımı olacak” dedi.

Markalar İçin Euro 2020’de Twitter’da Daha Etkili Olma Rehberi yayınlandı!

GoToTechno Dergisi’nin Haziran 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

GoToTechno Haziran 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi 29. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 29. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi Haziran 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Mastercard Maskeleme Teknolojisi nedir?

Mastercard Maskeleme Teknolojisi nedir