Turkish Stars League profosyonel sporcu yetiştirmek alanında uzman!

Platformun kurucu ortaklarından olan ve kendisi de profesyonel bir e-spor oyuncusu olan Özgür Alagül, Türkiye’de bir e-spor oyuncusunun yıllık kazancının 100 bin dolar seviyesinde olduğunu belirtirken, Turkish Stars League’in profesyonel oyuncu yetiştirme misyonunun altını çizdi. Londra kurulan FACEIT Turkish Stars League gototechno haberi

Dünyanın en rekabetçi çevrimiçi oyun platformu FACEIT, hizmet verdiği ülkeler arasına Türkiye’yi ekledi. Oyunseverlerin sistemdeki oyunları lig düzeninde oynayarak puan topladığı ve karşılığında nakit para ve donanım ödülleri kazandığı platform, 14 Aralık 2018 tarihinden itibaren Turkish Stars League adlı yapılanma ile hizmete girdi.

Başarılı oyuncuları nakit para ve donanım ödülleri bekliyor
Projenin destekleyenleri arasında MSI ve ViewSonic yer alıyor. Oyunculara yönelik donanım ve nakit para ödüllü etkinliklerin desteğini sağlayan bu iki firmanın yanına yeni firmalar da ilerleyen zamanda eklenecek. Her ay oyuncuların gelişimi için ViewSonic 1on1 Series ve MSI 1on1 Dragon Challenge isimli özel etkinlikler TSL içinde yer alacak.

Birinci şahıs nişancı oyunu olan Counter Strike:Global Offensive, uzun süredir Türkçe olarak oynanabiliyor ve Türkiye’de 1,5 milyona yakın oyuncusu bulunuyor.

Yetenekli gençler, yılda 100 bin dolar kazanabilir
Turkish Stars League kurucu ortaklarından olan Özgür Alagül, açılışla ilgili şöyle konuştu: “Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir platformu Turkish Stars League adıyla ülkemizdeki oyunseverlerle buluşturmaktan gurur duyuyoruz. Ülkemizde oyunlar çok seviliyor, Türkiye’de 30 milyonun üzerinde oyuncu var. Profesyonel oyuncuların artmasıyla e-spor konusunda da iddialı bir ülke hâline geliyoruz. Turkish Stars League de düzenli ve aktif lig yapısıyla bir e-spor akademisi işlevi görecek.”

Çocuklar için güvenli bir oyun ortamı sağlıyor
Kurucu ortaklardan İlker Karaş ise “Turkish Stars League, gençler ve küçük yaştakiler için de güvenli bir oyun ortamı sağlayacak. İnsanlar evlerinden çıkmadan, herhangi bir yere gitmek zorunda kalmadan ev konforunda oyun oynayabilecekler. Platformumuza özel İstanbul sunucularımız sayesinde hızlı ve kesintisiz oyun keyfi sunacağız.” dedi.

Turkish Stars League’in Counter Strike: GO sunucuları 128-tick rate ile yerel ağ (LAN) tecrübesine en yakın ping değerlerine sahip olacak. Ayrıca, bu liglerden bağımsız olarak herkesin katılabileceği ödüllü etkinlik ve turnuvalar da Turkish Stars League’de yer alacak.

Londra kurulan FACEIT Turkish Stars League gototechno haberi