LinkPlus ve Veritas yeni iş ortaklığını duyurdu

Türkiye’de önde gelen birçok teknoloji üreticisinin distribütörlüğünü başarıyla üstlenen LinkPlus, Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerin %86’sı dahil olmak üzere, dünyadaki en önemli kurumlara veri koruma, yedekleme ve veri güvenliği gibi önemli alanlarda hizmetler sunan Veritas’la yeni iş ortaklığını duyurdu. LinkPlus ve Veritas bilişim pazarı alanında iş ortaklığı

Türkiye’de 25 yıldır Oracle’ı başarıyla temsil eden ve 2015 yılının sonu itibariyle Redington kuruluşları arasına giren LinkPlus; önde gelen teknoloji üreticileriyle gerçekleştirdiği iş birliklerini başarıyla sürdürüyor. İş ortaklarının verdiği güçle Türkiye’nin teknoloji sağlayıcısı konumunda bulunan şirket son olarak gerçekleştirdiği Veritas iş birliğiyle de bu misyonunu pekiştiriyor.

LinkPlus ile gerçekleştirdikleri işbirliği hakkında konuşan Veritas Türkiye Kanal Satış Müdürü Bahadır Öztürk: “Veritas olarak Türkiye operasyonlarımız çerçevesinde 3 yıldır yürüttüğümüz başarılı çalışmalarla yakaladığımız büyüme potansiyelimizi devam ettirmek ve ileriye taşımak için daha da güçlü bir kanal ekosistemi oluşturmak istiyorduk. Bu doğrultuda mevcut kanal ekosistemimize yeni iş modellerine sahip, farklı sektörlerle temas eden iş ortaklarını dahil etmek hedefiyle LinkPlus’la distribütörlük anlaşmasına imza attık. Bu iş birliğiyle Türkiye’de daha büyük işleri hayata geçireceğimizidüşünüyoruz. Geleneksel distribütörlük modelinin katma değerli bir modele evirildiği bu dönemde yenilikçi birçok projede büyük başarılar elde edeceğimize inanıyoruz.” dedi.

Veritas işbirliği ile Türkiye’deki bulut pazarını daha da büyüteceklerini ifade eden LinkPlus İş Birimi Direktörü Cenk Soyluoğlu ise:“Veritas ile oluşturduğumuz güçlü sinerjinin itici bir güç yaratarak Türkiye bilişim pazarına değer kazandıracağına inanıyoruz. Veritas’ın veri yedekleme, veri yönetimi ve bulut çözümlerinin, LinkPlus iş ortakları için güçlü bir çözüm olacağını ve katma değerli dağıtım modeliyle pazarda önemli bir yer tutacağını düşünüyoruz. Bahadır Bey’in söylediği gibi Veritas son 3 senedir özellikle kurumsal müşteriler ve projelerde çok büyük başarılara imza atıyor. LinkPlus olarak Veritas’ın bu başarısını iş ortaklarımızın da destek ve çabasıyla daha fazla sayıda kuruma ulaştırmayı hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

LinkPlus ve Veritas bilişim pazarı alanında iş ortaklığı