Adrenalin tutkunlarına müjde! Heyecanla beklenen Lifecell Tech Drone League 2018 Finali başlıyor

Hız ve adrenalin, dünyanın en hızlı gelişen sporu olan drone yarışları ile yeniden şekilleniyor. Pilotlar droneun üzerindeki ilk görüş kamerasından (First Person View) gözlüklerine aldıkları görüntüler ve uzaktan kumandaları yardımı ile kontrol ettikleri droneları ile üç boyutta, teknolojik yarış pistlerinde adeta bir video oyununun içindeymiş gibi çok yüksek hızlara ulaşıyorlar. Lifecell Tech Drone League 2018 Final Yarışı Noetech kampüsü

‘’Aslında pilotlar, bilimsel ve teknolojik ilerlemelerle birlikte becerilerini geliştirirken, yakın gelecekte galaksiler arası düzenlenecek pod yarışları için gerekli olan refleksleri olduğunu kanıtlıyorlar. ‘’

DRONE DÜNYASINA
HERKES GİREBİLİR VE ŞAMPİYON OLABİLİR

Özellikle dar köşelerde kızgın bir arı gibi ses çıkartıyorlar ve çok fazla çarpışma oluyor. Ama bu çok eğlenceli. Drone yarışları dünyasına herkes girebilir ve şampiyon olabilir. Yaş, cinsiyet ve gelir düzeyi ile ilgisi yoktur. Diğer yarış disiplinlerine kıyasla dronelar düşük fiyatları nedeniyle, giriş maliyetleri de oldukça düşüktür.

YENİ NESİL YETENEKLİ PİLOTLAR
UÇAN DEVRİME KATILIN

“Aniden bir çift gözlük takabilir ve gerçek hayatta bir video oyunu gibi etrafta uçabilirsiniz.”

Pilotlar, birer ‘’ Maker’’ olmak zorunda. Pilotlar dronelarını her bir parçasını ayrı olarak kendi uçuş stillerine uygun şekilde seçerler ve bunları bir araya getirdikten sonra yazılımlarını yükleyip son ayarlarını yaparlar.
Yarışçılar ve pilot olmak isteyenler, pistte olmadıklarında simülatörlerinden yararlanırlar ve becerilerini risksiz bir ortamda test edebilirler. Yeni başlayanlar genellikle açık alan dersine geçmeden önce simülatörlerin yardımıyla temel seviye becerilerini geliştirirler.

LIFECELL TECH DRONE LEAGUE YARIŞLARINDA İZLEYİCİLER DE UÇUYOR

Tüm farklı skor tablolarını tutun, sıkı durun
Kimin kim olduğunu,
Kimin, kimin içinde olduğunu ilk siz anlayın!
Dileyen herkes 22-23 Aralık’ta gerçekleşecek olan Lifecell Tech Drone League Final Yarışını internetten pilotlarla aynı anda dronelarını kumanda ettikleri görüntüleri canlı olarak izleyebilecek.
Drone yarışlarında, pilotlar ilginç karakter yapıları ve karizmatik niteliklerini geliştirerek, hem kendilerini hem de izleyicileri eğlendiriyorlar. Lifecell Tech Drone League Yarışları’nı kaçıranlar TV8,5’ta yayınlanacak TV programından tüm heyecanı tekrar yaşayabilecekler.

DRONE VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ’NDE ŞAMPİYONLAR BELLİ OLACAK

22-23 Aralık Kasım’da Nişantaşı Üniversitesi Maslak 1453 Neotech Kampüsünde Lifecell Tech Drone League Final Yarışı gerçekleşecek ve ŞAMPİYON belli olacak.
Yarışlardan bir hafta önce yarış pisti simülatöre yüklenecek ve pisti en hızlı tamamlayan bir şampiyon daha final etabında ödülüne kavuşacak.
Pist simülatör https://www.youtube.com/watch?v=TjSlFpUNgEg

DJI TÜRKİYE GRUBU ile RENKLİ GÖSTERİMLER
Lifecell Tech Drone League yarışlarında ilk defa DJI Türkiye Grubu’na özel bir video sahnesi yer alacak. Sahnede grup üyelerinin çektikleri fotoğraf ve videolar da yarışacak.

AMERİKA’DAN BÜYÜK ÖDÜLLE DÖNEN ‘’ROBOT’’ DA BU FESTİVALDE

Darüşşafaka Robot Kulübü, Chicago’da düzenlenen “FIRST Midwest Regional” robot yarışmasının en prestijli ödülünü kazandı. Darüşşafaka, özel alanında robotunu ve yeteneklerini sergileyecek.

İZLEYİCİLER YARIŞ GÜNLERİNDE BİRÇOK TEKNOLOJİK DENEYİM YAŞAYACAK VE WORKSHOPLARA KATILABİLECEKLER

Workshoplarda başarılı olan katılımcılar Lifecell’den sürpriz hediyeler kazanabilecekler. Workshoplar: Kodlu drone, drone uçuş ve drone simülatörü eğitimleri. Etkinlikler: Drone yarışı, şovları, simülatörleri, deneyimi, oyunları; Maker Atölyeleri; VR/E-Spor/RC Cars/Segway’ler. Gün boyu sahnede DJ ve MC’ler performans sergileyecekler.
22-23 Aralık saat 9.00 – 19.00 arasında girişin ücretsiz olduğu etkinliğe tüm drone ve teknoloji meraklılarını bekliyoruz!
Gün boyu Maslak Sun Plaza önünden her 15 dakikada Ağaoğlu Maslak 1453 Nişantaşı Üniversitesi Neotech Kampüsü’ne ücretsiz servisler olacak.

Lifecell Tech Drone League 2018 Final Yarışı Noetech kampüsü