LG, “Çocuğumu Koru” projesini başlattı

LG Türkiye, ebeveynleri sanal dünyadan gelebilecek tehlikelere karşı bilinçlendirmek ve bilgilerini artırmak amacıyla “Çocuğumu Koru” Projesini başlattı. LG Türkiye Çocuğumu Koru projesi gototechno dergisi

İlerleyen dönemde interaktif bir platform olması planlanan www.cocugumukoru.com adresinde benzer deneyimi yaşayan ailelerin görüşleri, duygu ve düşünceleri de paylaşılacak, aileler platform üzerinden fikir alışverişi yapabilecek.

23 Nisan 2020’de duyurulan proje, çocuklara bir hediye niteliği de taşıyor

Evde daha sık zaman geçirilen şu günlerde, çocukların teknolojik aletlere ve sosyal medya kullanımına olan ilgisi daha da arttı. Ebeveynlerin en ufak bir dikkatsizliği ya da bilgisizliği ise, geri dönülemez olaylara yol açabiliyor.

www.cocugumukoru.com platformuna görüş ve yönlendirmeleriyle destek olan uzmanlar arasında; Klinik Psikolog Diana Güler, Teknoloji Yazarları Rafiye Nur Göl, Feyzullah Taner Cansever ve LG Türkiye Kurumsal Pazarlama Müdürü Erkan Terzi bulunuyor.

“Çocuğumu Koru” projesi ile ilgili bilgi veren LG Türkiye Kurumsal Pazarlama Müdürü Erkan Terzi, “bizler anne ve babalar olarak bu sistemin nasıl çalıştığını bilmek zorundayız. Çocuklarımızın neyi nasıl yaptıklarını, neden yaptıklarını, hangi uygulamaları kullandıklarını, hangi oyunları oynadıklarını ve ne tür reklamlar izlediklerini bilmek zorundayız. Çocuğumu Koru projesi bizler için rehber olması amacıyla hazırlandı. İsteğimiz Çocuğumu Koru Platformunun interaktif bir alan olarak kullanılması” dedi.

LG Türkiye Çocuğumu Koru projesi gototechno dergisi