LG Electronics verilerine göre 2019 dan sonra yapay zeka teknolojide büyük ölçüde hakim olacak!

2018 teknoloji sektörü için heyecan verici bir yıl oldu. Yapay zekaya yapılan yatırım hızla arttı. Yapay zeka entegrasyonunda liderliği üstlenen LG, 2019 yılında da tüketici beklentilerinin üstünde ThinQ teknoloji ürünlerini sunmaya devam edecek. LG Electronics yapay zeka teknoloji Gototechno haberi

2019’da yapay zeka hayatın içine büyük bir adım atacak
1950’lerden beri var olan yapay zekanın tüketici avantajları çok yakın zamana kadar görülemiyordu. 2018 yılında, yapay zekanın temelleri oluşturuldu, robotlar evdeki yardımcılar haline geldi ve gün geçtikçe daha da incelen televizyonlar duvardaki tablolardan ayrılamaz bir görüntüye kavuştu. LG’ye göre 2019 yılı ise yapay zekanın evlerden çıktığı ve sadece bir yerde değil, her yerde ihtiyaç haline geldiği yıl olacak.LG, ThinQ platformu altında sunduğu yapay zeka odaklı ürünleriyle çıtayı daha da ileriye taşıyacak.

Daha hızlı Internet ve daha hızlı bir çözüm için 5G teknolojisi
Günümüzde internet kullanım oranı sürekli artıyor. Sosyal medya kanallarının artması ile kullanıcılar için akıllı telefonlar ve onların üzerinden hızlı erişim daha çok önem kazanıyor. Bu değişimin farkında olan LG, yeni ürünlerinde son teknolojiler ile en iyi şekilde adapte olması ve hızlı hizmet sağlaması için sektörün başarılı isimleri ile işbirlikleri kuruyor. 5G milyarlarca yeni bağlantıyı mümkün kılarken hem güvenlik hem de anlık reaksiyonla hızını 100 kata kadar artırıyor.

Yaşamı zenginleştiren ev eğlence teknolojileri
Yıllardır, ev eğlencesi söz konusu olduğunda, tüketicilerin alışkanlıklarında ve tercihlerinde ciddi değişiklikler yaşanıyor. Ayrıca, tüketicilerin çoğunluğu ev eğlence teknolojisindeki yeniliğin yaşamı zenginleştirdiğine ve evdeki eğlence teknolojisindeki en son gelişmelerle ve yeniliklerle hayatlarını daha iyi bir hale getirdiğine, ev içinde aile ve arkadaşlar ile açık havada sosyalleşmekten daha ucuz bir şekilde, birlikte kaliteli zaman geçirdiğine inanıyor.

Dünyanın ilk 8K OLED TV’si
OLED TV’ler ile uzun zamandır gelişmiş televizyon inovasyonunda lider olan LG, dünyanın ilk 8K (7680 x 4320) OLED TV’sini tanıtıyor. 88 inçlik 8K LG OLED TV, OLED TV’nin mükemmel görüntü kalitesini tanımlayan benzersiz kontrast oranına ve gerçek siyahları oluşturmak için 33 milyon bağımsız OLED pikseline sahip.

2018’de OLED TV satışlarının iki katına çıkacağı ve 2022’de de 9 milyon adetin üstünde gerçekleşeceği öngörülürken LG de birinci sınıf televizyonlarında OLED’in payını artırmaya devam edecek. Ayrıca OLED TV’lerin tüketiciler tarafından daha fazla kabul görmesi konusunda da gerekli çalışmaları gerçekleştirecek.

LG LG XBOOM ses ürünleriyle de çok daha iddialı…
Her zaman yeni başlangıçlar ve iyi sonları kutlarız. Yeni yıl arifesinde şenlik ortamında iyi müziğe sahip olmaktan daha çekici ne olabilir? LG XBOOM ses ürünleri tam bu noktada mükemmel bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

LG Electronics yapay zeka teknoloji Gototechno haberi