LG Dünyanın ilk kıvrılabilen OLED TV’siyle CES 2019’da ses getireceğe benziyor

LG’nin en yeni kıvrılabilen OLED TV’si şaşırtan formu, ThinQ Yapay Zeka özelliği ve ikinci nesil Alpha 9 işlemcisiyle televizyon kullanım şeklini bütünüyle değiştirecek. LG Electronics OLED TV CES 2019 gototechno haberi

LG Electronics (LG), CES 2019’da tanıtımını gerçekleştireceği dünyanın ilk kıvrılabilen OLED TV’si ile gelecek nesil televizyon deneyimini gözler önüne serecek. OLED teknolojisinde endüstri lideri olan şirket, LG SIGNATURE OLED TV R (model 65R9) ile televizyonu kıvrılabilen formuyla yeniden tanımlıyor.

Teknolojinin gelişmesiyle, kullanıcılar televizyonlardan her zaman etkileyici bir görüntüleme performansı sunmasını bekledi. Bunun önüne geçmek için hayata geçirilen Projeksiyon TV’ler ise tüketicilerin beklediği kontrast veya derin siyahları maalesef karşılayamadı.

LG’nin CES 2019’da tanıtacağı son ürünü ise bu konudaki başarısını yepyeni bir seviyeye taşıyor. Kıvrılabilen LG SIGNATURE OLED TV R, kullanıcıları klasik televizyon sınırlarından kurtarıp, kendi kişisel alanlarını belirleme konusunda özgür bırakıyor. LG SIGNATURE OLED TV R, kullanıcıya 3 farklı görüntüleme seçeneği sunuyor. Kullanıcılar, ‘Tam Görünüm’, ‘Yarı Görünüm’ ve ‘Sıfır Görünüm’ seçeneklerinden birini seçerek ancak OLED teknolojisinin geliştirilmesiyle mümkün olabilen şekillerde televizyon izleyebiliyor.

‘Tam Görünüm’ seçeneği, tüm LG TV’lerle eşanlamlı hale gelen kontrast, derinlik ve gerçekçilik derecesinin tamamını ortaya çıkaran geniş ekran bir izleme deneyimi sunuyor. LG’nin ikinci nesil α (Alpha) 9 işlemcisi ve derin öğrenme algoritması ile güçlendirilmiş yapay zeka destekli üstün görüntü ve ses kalitesi, sürükleyici bir izleme deneyimi sağlıyor. Apple AirPlay 2 ve HomeKit uygulamalarını destekleyen televizyonda kullanıcılar, AirPlay 2 desteğiyle, iTunes ve diğer video uygulamalarından veya doğrudan Apple cihazlarından videoları LG SIGNATURE OLED TV R’lerinde kolayca oynatabilecekler. Apple HomeKit desteğiyle, kullanıcılar, Home uygulamasını kullanarak veya Siri ile iletişime geçerek TV’lerini kontrol edebilecekler.

‘Yarı Görünüm’seçeneği, LG SIGNATURE OLED TV R’nin kısmen açılmasını ve tam ekran gerektirmeyen özel işlemlerin yönetimini sağlıyor. Televizyon, ‘Yarı Görünüm’ seçeneğindeyken kullanıcılar ‘Saat, Çerçeve, Mood, Müzik ve Ev Panosu’ gibi özellikler arasından seçim yapabiliyorlar. Böylece kullanıcılar, zaman ve hava durumunu kontrol etmek için Saat özelliğini, daha rahatlatıcı bir atmosfer oluşturmak için Mood özelliğini;fotoğraflarını görüntüleyebilmek içinse Çerçeve özelliğini kullanabilecekler.

Televizyon, ‘Sıfır Görünüm’ seçeneğindeyken ise 65 inçlik LG SIGNATURE OLED TV R’nin ekranı tamamen gizleniyor. Ünitedeki hoparlör sisteminin kılıfları ise ünlü Danimarkalı tekstil tasarımcısı Kvadrat tarafından tasarlandı.

CES 2019 ziyaretçileri, 8-11 Ocak arasında Las Vegas Kongre Merkezi’ndeki #11100 numaralı LG standına uğrayarak, yeni LG SIGNATURE OLED TV R’yi deneyimleyebilir.

LG Electronics OLED TV CES 2019 gototechno haberi