Eskimolar tarafından kullanılan buzdan iglo evleri yeni nesil ısıtma çözümlerinde örnek alınıyor

Kış mevsimi geldi, havalar soğudu… Kış, kar ve buz denince çoğu kişinin aklına Eskimolar ve onların buzdan evleri olan iglolar geliyor.Eskimolar, bölgelerindeki zorlu yaşam şartlarında hayatta kalma tekniklerini geliştirerek kendilerini dondurucu kış ortamına başarıyla hazırlıyor. Tüm kutup yaşamının en sembolik parçası olan iglolar, geçen onca zamana rağmen bugün hala kullanılıyor. LG Electronics LG THERMA V monoblok Gototechno

Şiddetli kış aylarında hayatta kalmak için tasarlanan bu sağlam yapının bugün hepimize hitap eden başka bir faydası da çevre dostu olması. Tamamen yenilenebilir kaynaklardan üretildiği için hiçbir atık yaratmayan bir iglo, aslında bugünün ısıtma, soğutma, havalandırma ve üreticilerinin yeni nesil ısıtma çözümlerinin mühendisliğini yaparken ihtiyaç duyduğu şeydir.

İglo inşasının mümkün olmadığı alanlarda, Havadan Suya Isı Pompası (AWHP), ısınma için kullanılabilecek çevre dostu teknolojilerden biridir. Bu son teknoloji ısıtma çözümü, içeride sıcak ve kuru bir ortam yaratmak için dışarıdan gelen havayı ısıtır ve diğer teknolojiler ile karşılaştırıldığında elektrik tüketimini de önemli ölçüde azaltır.

LG THERMA V monoblok ile enerji verimliliği dört katına çıkıyor
Piyasadaki en iyi AWHP çözümlerinden biri olan LG Electronics’in (LG) THERMA V monoblok ısı pompası, benzersiz bir enerji verimliliği sağlıyor. Geleneksel ısıtma sistemleri tarafından tüketilen elektriğin yüzde 23-25’i gibi oldukça düşük bir oranda elektrik tüketen LG monoblok ile enerji verimliliği dört katına çıkıyor. THERMA V monoblok, katkı sağladığı enerji tasarrufunun yanı sıra, kullandığı R32 soğutucu akışkan ile çevreyi korumaya da yardımcı oluyor.

THERMA V modellerine ayrıca enerji tüketimini daha da azaltan dayanıklı invertör su pompaları da uygulanmaktadır.

Yukarıda belirtilen bulgulara ek olarak LG analizi de hala çekimser kalanlara yardımcı olabilir. Şirketin bulguları, THERMA V’in enerji verimliliğiyle sağladığı maliyet tasarrufu göstermekte. Bu açık kanıtlar göz önüne alındığında, şimdi hangi tip ısıtma ürününün tercih edileceğinin seçimi aslında oldukça açık.

Analiz, LG Klima Teknik Çözümleri (LAT) kullanılarak, on yıllık bir süre boyunca kurulum ve işletme maliyetlerini dikkate alarak yapılmıştır. Simülasyon her yıl aynı hava koşullarını kullandı. Polonya ve Çek Cumhuriyeti’nde yapılan simülasyonlar için, her ülkedeki standart oranlara göre kurulum ve malzeme maliyetleri uygulanmıştır. Simülasyon sonuçları, teşvik koşullarına, kurulum maliyetlerine, malzeme maliyetlerine vb. Bağlı olarak değişebilir.

LG Electronics LG THERMA V monoblok Gototechno