LG Electronics CES 2019’da Daha İyi Bir Yaşam İçin Yapay Zeka başlıklı temayla açılışı yaptı

LG Electronics (LG) Teknoloji Direktörü (CTO’su) Dr. I.P. Park, dünyanın önde gelen tüketici elektroniği fuarı CES 2019’da açılış konuşmasını gerçekleştirerek, şirketin geleceğe yönelik vizyonunu“Daha İyi Bir Yaşam İçin Yapay Zeka” başlıklı konuşmasında anlattı. 7 Ocak Pazartesi günü Las Vegas’ta MGM Park Tiyatrosu’nda düzenlenen açılış etkinliğinde, Dr. Park, yapay zekanın üç temel unsurunun (Evolve, Connect ve Open- Geliş, Bağlan, Aç), gerçek dünya için çok gelişmiş çözümler içeren bir ekosistem sunabileceğinin altını çizdi. LG Electronics CES 2019 yapay zeka başlıklı tema

LG CLOi GuideBot, konuşma esnasında Dr. Park ile aynı sahne ışığını paylaşarak CES açılış konuşmasına yardımcı olan ilk robot oldu.

LG, 2017 yılında gerçekleştirdiği yapay zeka markası LG ThinQ lansmanından bu yana; klima, çamaşır makinesi, akıllı telefonlar ve robot elektrikli süpürgelerini kapsayan ürün portföyünün hızla büyüdüğünü gördü.Dr. Park da konuşmasında, LG’nin yapay zeka gücünü kullanan bu cihazlarındaki yenilikleri anlattı.

LG, yeni bir araç içi deneyimi sağlamak için sunduğu yenilikleri genişletmeye devam ediyor. Özerk bir sürüş devriminin başlangıcında LG, araçların tanımını bir ulaşım aracından mobil alana kadar değiştirmek ve genişletmek için yola çıkıyor.

LG’nin açılış konuşmasında, XPRIZE Vakfı’nın kurucusu Dr. Peter Diamandis, Uzman Yapay Zeka Araştırmacısı Dr. Andrew Ng ve Luxoft Alwin Bakkenes’de Otomotiv Genel Müdürü, Qualcomm Durga Malladi’de Mühendislik Kıdemli Başkan Yardımcısı ve California San Diego Üniversitesi’nde İçeriksel Robotik Enstitüsü Müdürü Profesör Henrik Christensen de dahil olmak üzere bir çok global uzman yer aldı.

CTA Başkanı ve CEO’su Gary Shapiro, “LG, teknolojiden sağlık, tarım, ulaşım, mühendislik ve ötesine kadar hemen hemen tüm büyük endüstrileri etkileyecek olan yapay zeka devriminin ön saflarında yer alan küresel bir güç merkezidir. Bu sebeple, LG’nin CES tarihinin ilk açılış konuşması olan “Daha İyi Bir Yaşam İçin Yapay Zeka” konulu konuşması bizi çok heyecanlandırdı.” dedi.

LG Electronics CES 2019 yapay zeka başlıklı tema