LG’nin CES 2019’da tanıtacağı en yeni televizyonları ThinQ AI ve ikinci nesil Alpha 9 işlemci ile iddalı geliyor

LG’nin 2019 model televizyon serisi, Google Assistant ve Amazon Alexa gibi birçok platformda popüler yapay zeka hizmetlerine erişim sağlıyor. Kullanıcılar ayrıca televizyonda bulunan akıllı ses tanıma fonksiyonu ile akıllı ev cihazlarını doğrudan televizyondan kontrol etmenin rahatlığını yaşayacak. LG Electronics CES 2019 ThinQ AI ve ikinci nesil Alpha 9 işlemci

Işık seviyelerini ölçmek için televizyonda bulunan ortam ışık sensörünü kullanan işlemci, gerektiğinde parlaklığı otomatik olarak ayarlıyor.

Kullanıcılar, ses ayarlarını oda koşullarına göre ayarlayabiliyor veya LG TV’nin konumlandırmasına göre uygun seviyeleri akıllıca ayarlamasına izin verebiliyor. LG’nin 2019 model premium televizyonlarında 360 derece surround ses deneyimi sağlayan Dolby Atmos desteği de bulunuyor.

LG’nin ThinQ AI platformundaki Google Assistant desteği, kullanıcıların günlük görevleri yönetmelerine, sorgularına cevap bulmalarına ve uyumlu akıllı ev cihazlarını kontrol etmelerine olanak tanımak için bu yılki seriye dahil edildi. Böylece kullanıcılar, ekranda oynatılan programdan çıkmadan ya da telefonlarına ihtiyaç duymadan televizyonlarından yemek siparişi bile verebilecek.

LG, yapay zeka alanındaki iş birliklerine Amazon’u da dahil ederek, ThinQ AI özellikli TV’lerinde Amazon Alexa desteğini de kullanıcılara sunuyor.

Türkçe dilini de destekleyen bu teknoloji, ThinQ AI özellikli LG TV’lerde geçerli olacak.

İkinci nesil α9 işlemci ayrıca şirketin 2019 amiral gemisi olan 75 inç 8K TV’ye (model SM99) de güç veriyor. LG’nin NanoCell TV adıyla piyasaya süreceği 2019 premium TV serisi de (SM9X ve SM8X) ThinQ AI ve derin öğrenme algoritması ile güçlendirilmiş yapay zeka teknolojisi ile geliştirilmiş görüntü ve ses sunuyor.

HDMI 2.1 bağlantı noktalarının eklenmesiyle, tüm 2019 OLED TV’ler ve ThinQ AI özellikli NanoCell TV’ler, High Frame Rate (HFR) yani saniyelik yüksek görüntü oranını destekliyor. Böylece, spor ve aksiyon filmleri gibi hızlı aksiyon içeriğinin daha iyi görüntülenmesi sağlanıyor.

LG, ThinQ AI özellikli 2019 model TV’lerini 8-11 Ocak tarihleri arasında Las Vegas Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek CES 2019’da 11100 numaralı stand’da ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

LG Electronics CES 2019 ThinQ AI ve ikinci nesil Alpha 9 işlemci