LG Electronics CES 2019’da akıllı servis robotlarını tanıtmayı planlıyor

LG Electronics, (LG) CES 2019’da yakın zamanda ticarileşmeye de hazırlandığı gelişmiş servis robotları serisinin yanında, giyilebilir CLOi SuitBot’un güncellenmiş bir versiyonunu da tanıtacak. LG Electronics CES 2019 akıllı servis robotları gototechno

LG’nin Giyilebilir CLOi SuitBot’u 1 saat boyunca tek bir şarjla çalışıyor ve şarj olması sadece 1 saat sürüyor.

Yapay zeka teknolojisini kullanan LG CLOi robotları, performansını sürekli iyileştirmek için müşterilerin kullanım modellerini analiz edebiliyor. Müşterilerle doğal etkileşimi kolaylaştırmak için dokunmatik ekranlar ve ses tanıma özelliğine sahip LG CLOi, soruları yanıtlama ve ödemeleri işleme gibi daha karmaşık işleri yapabiliyor.

Bağımsız şekilde çalışabilecek şekilde tasarlanan bu akıllı robotlar bağımsız olarak şarjları azaldığında bir şarj istasyonuna gidip tamamen şarj olduktan sonra görevine geri dönebiliyor. Robotlar ayrıca günlük olarak kendi kendine teşhis ve otomatik raporlama gerçekleştirebiliyor.

LG’nin Robotik İşletme Bölümü Kıdemli Başkan Yardımcısı Roh Jin-seo, “Tüm robot serimiz tarafından kaydedilen ilerleme, yakın gelecekte gerçek dünyaya robotik bir çözüm sağlama konusunda verdiğimiz taahhüdün bir göstergesi. İçinde bulunduğu çevreyi analiz etme ve anlama yeteneği ile LG CLOi servis robotları, otomasyon ve yapay zekaya yaptığımız Ar-Ge yatırımlarının sonucudur.” dedi.

LG Electronics CES 2019 akıllı servis robotları gototechno