LG dünyanın ilk 8K OLED TV’sini dünyaya tanıtmaya hazırlanıyor

LG Electronics (LG), dünyanın ilk 8K OLED TV’sini (model 88Z9) ve LG 8K NanoCell TV’sini (model 75SM99) bu ay Avustralya, Almanya, Fransa, Birleşik Krallık ve Amerika’dan başlayarak global pazara sunuyor. LG Electronics 8K OLED TV SIGNATURE NanoCell TV

8K teknolojisinde liderliği ele alan LG’nin 8K TV’leri, Uluslararası Görüntü Metroloji Komitesi (ICDM) tarafından belirlenen Bilgi Görüntüleme Ölçümleri Standardı (IDMS) tarafından belirtilen çözünürlük ölçüm kriterlerinin üzerine çıkıyor. Bu standarda göre, bir ekranın belirtilen çözünürlüğü, yalnızca belirli bir piksel sayısını karşılamaya veya aşmaya bağlı değil, aynı zamanda belirtilen çözünürlüğü sağlamak için bu piksellerin birbirinden yeterince ayırt edilip edilmeyeceğine de bağlı.

ICDM, komşu piksellerin birbirinden ne kadar ayırt edilebilir olduğunu doğru ve nicel olarak tanımlayan Kontrast Modülasyonu (CM) ölçümünü tanımlıyor.

LG’nin 8K TV’leri, LG’nin rakipsiz ekran teknolojisinin kanıtı olarak, en küçük detayların yanı sıra, canlı ve gerçekçi renkler sunuyor. Dünyanın ilk 8K OLED TV’si olan 88 inç LG SIGNATURE OLED 8K TV (model 88Z9), Full HD’de piksellerin 16 katına eşdeğer 33 milyon kendinden yayılan pikselle 8K Ultra HD çözünürlük (7.680 x 4.320) sunuyor. Bu da UHD TV’lerin 4 katı anlamına geliyor.

LG’nin 75 inç 8K NanoCell TV’si, etkileyici renk, kontrast ve detaylara sahip 8K resim sayesinde tam bir etkileyici deneyim sunuyor. LG’nin Nano Display teknolojisi, çarpıcı derecede keskin görüntüler elde edilebiliyor.

Her iki 8K TV de, dördüncü seviyeden altıncı seviyeye kadar yükseltilmiş gürültü azaltma özelliklerine de sahip. Bu birinci sınıf performans, LG’nin ikinci nesil α (Alpha) 9 Gen 2 8K akıllı işlemci tarafından geliştiriliyor. Α9 Gen 2 8K, her zaman mükemmel ekran parlaklığı seviyesine ulaşmak için ortam koşullarını da analiz ediyor.

Zengin tonlu ses, izleyicilerin daha da artmasını sağlamak için TV’lerin üstün görsel çıkışını tamamlıyor.

LG Electronics 8K OLED TV SIGNATURE NanoCell TV