AI özelliği ve Kumaş Bakımı teknolojisi ile LG Çamaşır Makinesi farkını ortaya koyuyor

LG’nin CES Inovasyon Ödüllü Çamaşır Makinesi AI özelliği ve Kumaş Bakımı teknolojisi ile kolaylık, hız ve yüksek performans sunuyor. LG CES Inovasyon Ödüllü Çamaşır Makinesi AI özelliği

LG Electronics (LG), CES’te, tahmini olarak program seçmeye gerek bırakmayan, çamaşırlarda en iyi sonucu elde etmek üzere yapay zeka kullanan gelişmiş çamaşır makinelerini tanıtıyor. 2020 CES İnovasyon Ödülü’nü kazanan yeni LG ThinQ™ önden yüklemeli çamaşır makinesi, şirketin AI destekli Proaktif Müşteri Hizmetleri hizmetiyle birlikte bir Yapay Zekalı Direct Drive™ (AI DD) motoruna sahip.

LG’nin AI DD çamaşır makinesi, sektörde çığır açan, etkinlik ve verimlilik sağlayan Direct Drive motor teknolojisinde yaşanan 20 yıllık gelişmenin sonucu olarak sunuluyor. LG’nin bu yeni çamaşır makinesi, birbirinden farklı çamaşır grubunun hacmini ve ağırlığını tespit etmekle kalmıyor, aynı zamanda makineye giren her çamaşır grubunun kumaş tipini tanımlamak içinyapay zeka ve gelişmiş sensörler kullanıyor. Derin öğrenme teknolojisi kullanan AI DD Çamaşır Makinesi, kullanıcı ile ilgili olarak edindiği verileri 20 binden fazla veri ile karşılaştırarak en iyi yıkama sonucu elde etme amacıyla en uygun ayarı belirliyor, daha üstün bir temizlik sağlamanın yanı sıra giysilerin ömrünü yüzde 15’e kadar uzatıyor.

Akıllı çamaşır makinesi, çamaşır deterjanının azaldığını bildirmek için LG’nin ThinQ mobil uygulaması aracılığıyla Amazon Alexa’ya da bağlanabiliyor. Tüketiciler, uygulama aracılığıyla Amazon Dash Replenishment’in deterjan ve yumuşatıcı gibi önceden seçilmiş malzemeleri otomatik olarak yeniden sipariş etmesini sağlayabiliyor.

LG CES Inovasyon Ödüllü Çamaşır Makinesi AI özelliği