letgo ürün listelerinde 2016 yılından bu yana yüzde 1000 artış görüldü

Geçen yılki hızlı büyümesini sürdürdüğünü duyuran letgo’nun açıklamasına göre Türkiye’deki kullanıcılar kulaklıktan spor ayakkabıya, otomobilden gayrimenkule listelenen ürün sayısı aylık 8 milyona ulaştı. Bu veri, 2016 yılı başından bu yana yüzde 1000’in üzerinde artış gösterdi. letgo ürün satış listeleri gototechno haberi

letgo Kurucu Ortağı Alec Oxenford şu açıklamayı yaptı: “Türkiye’deki alıcı ve satıcıların kendi bölgelerindeki diğer kullanıcılarla bağlantı kurmasını son derece basit hale getiriyor, böylece para kazanmalarına ve alanlarını daha iyi kullanmalarına yardımcı oluyoruz.”

letgo Türkiye Genel Müdürü Onur Kavak ise, “Türkiye’deki letgo kullanıcılarının her yıl listelediği milyonlarca ürün, ülke ekonomisine önemli katkılar sağlarken, yeni kaynakların tüketimini azaltarak çevresel açıdan büyük fayda yaratıyor” dedi.

letgo ikinci el arabada Türkiye’nin en büyük pazar yeri oldu
Kolay kullanım sunan tasarımı sayesinde letgo, 2018 yılında, ikinci el araba kategorisinde liderliği aldı ve Türkiye’nin en büyük pazar yeri oldu. letgo’da her ay 600 binin üzerinde ikinci el araç listelendi. Tüm yıl boyunca listelenen araba sayısı ise 7 milyonu aştı.

letgo, Türkiye’de en çok indirilen 10 uygulamadan biri
Mobil analitik platformu AppAnnie’nin 2018 tarihli bir raporuna göre, letgo Türkiye’de en çok indirilen ve kullanılan ilk 10 uygulama arasında yer alıyor.

letgo’nun dünya rakamları
letgo, 2018 yılında Naspers’dan 500 milyon USD değerinde yeni finansman desteği alırken, dünya çapında 100 milyon indirme, 400 milyon ürün listeleme ve kullanıcılar arasında 6 milyar mesajlaşma sayısının üzerine çıktı.

letgo ürün satış listeleri gototechno haberi