Yenilikçi bir teknoloji için Lenovo ve NetApp ortaklığını duyurdu

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, yeni bir iş ortaklığını daha duyurdu. Bu ortaklık kullanıcıların bilişim teknolojilerini modernleştirmelerine ve dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına yardımcı olacak. Çok yönlü ve global bir ortaklık kuran Lenovo ve NetApp, bu doğrultuda yenilikçi bir teknoloji ve basitleştirilmiş bir deneyim sunacak. Lenovo ve NetApp ortaklığından doğan Lenovo ThinkSystem

Lenovo’nun Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Lenovo, sürekli genişleyen bir dizi müşteri odaklı veri merkezi olanağı aracılığıyla yeni Akıllı Dönüşümü yönlendirmek için kararlı bir şekilde çalışıyor. Lenovo, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak ve veri merkezi sektöründeki en güçlü global iş ortaklıklarını sürdürmek için hem organik hem de inorganik büyüme elde etmeyi hedefliyor.”

NetApp CEO’su George Kurian düşüncelerini şu şekilde ifade etti: “Günümüzün global ekonomisinde müşteriler, bilişim teknolojileri altyapıları için kendi dijital dönüşümlerini destekleyecek yeni yaklaşımlar talep ediyor; bu iş ortaklığı sayesinde Lenovo ve NetApp, günümüzün pazarında herhangi bir rakibi bulunmayan kapsamlı bir ürün, çözüm ve hizmet portföyü sunacaklar. Birbirlerini tamamlayan özelliklerimizi, müşteri odaklı inovasyonda birleştirerek Lenovo ve NetApp olarak müşterilerimizin daha hızlı başarı elde etmelerini sağlamak için yeni bir standart belirleyeceğiz.”

Lenovo Başkan Yardımcısı ve Lenovo Veri Merkezi Grubu Başkanı Kirk Skaugen ise ortaklık hakkında şöyle konuştu: “Lenovo ve NetApp, dünya çapındaki müşterilere daha önce eşi benzeri görülmemiş performans, değer ve seçenekler sunacak olan yeni nesil yüksek performanslı veri yönetimi çözümleri oluşturmak için eşsiz birer pozisyona sahip. Şu anda dünyanın en hızlı büyüyen sunucu şirketi olan Lenovo, müşterilerimizin dijital dönüşümü için dünyanın en güvenilir veri merkezi iş ortağı olma vizyonumuza bağlı kalmaya devam ediyor. Rakipsiz tedarik zinciri ve hizmet ağımız ve sürekli güçlenen küresel kanal iş ortağı ekosistemimiz sayesinde bu yeni depolama ve veri yönetimi çözümlerini 160’tan fazla ülkede bulunan şirketlere hemen tedarik edebileceğiz.”

Bu iş ortaklığından doğan ilk çözümler olan Lenovo ThinkSystem DE ve DM Serileri, dünya genelinde her noktadan hemen satın alınabilecek.

Lenovo ve NetApp ortaklığından doğan Lenovo ThinkSystem