Lenovo ve NetApp bilişim teknolojileri pazarında rakipsiz olabilecekler mi?

Günümüzde müşteriler, BT altyapıları için dijital dönüşümlerini destekleyecek yeni ürün ve yaklaşımlara ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaçtan yola çıkan Lenovo ve NetApp’ın iş birliği sayesinde iki firma, BT pazarında herhangi bir rakibi bulunmayan, kapsamlı bir ürün, çözüm ve hizmet portföyü sunmayı hedefliyorlar.

Toplantıya Lenovo Türkiye DCG (Data Center Group) Genel Müdürü Burç San ve NetApp Türkiye Genel Müdürü Behçet Yumrukçallı ev sahipliği yaptı.

Lenovo, bir Fortune 500 şirketi ve hibrit bulut teknolojisinde veri otoritesi NetApp ile geçtiğimiz aylarda bir iş birliğine gittiğini duyurmuştu. Bu ortaklık, kullanıcıların bilişim teknolojilerini modernleştirmelerine ve dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

2020’de en büyük süper computing şirketi olma hedefine şimdiden ulaşıldı

Toplantıda konuşan Lenovo Türkiye DCG (Data Center Group) Genel Müdürü Burç San, kurulduğundan bu yana hedeflediğinin üzerinde büyüyen Lenovo Veri Merkezi Grubu olarak önümüzdeki dönemde dünyanın en büyük ilk üç veri merkezi üreticisinden biri olmayı planlandıklarını söyledi. Diğer yandan San, 2020 yılı itibariyle dünyanın en hızlı büyüyen ve en büyük Super Computing şirketi olma hedefine 2018 yılı içerisinde ulaştıklarını da belirtti.

‘’Lenovo, veri merkezi tarafında müşteri memnuniyeti ve güvenilirliği konusundaki liderliğini geleceğe taşımayı hedefliyor.” diyen San, bu doğrultuda pazarın önde gelen oyuncularıyla işbirliğine gitmenin kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti. San, şöyle konuştu: “NetApp ile birlikte çok yönlü ve global bir ortaklık kurduk. Lenovo ve NetApp, bu doğrultuda yenilikçi bir teknoloji ve sadeleştirilmiş bir deneyim sunacak. Bu yeni ürünler, NetApp’ın temel yazılım teknolojisini kullanacak. Bu ortaklığın getirdiği heyecan verici gelişmeleri sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz”

Müşteri odaklı inovasyonda güçlerini birleştiren Lenovo ve NetApp müşterilerinin başarılarını daha üst seviyelere taşıyan yeni bir standardı da sektöre kazandıracak.”

İşbirliği kapsamında, yeni ürünler Lenovo ThinkSystem markası altında DE ve DM model serisi olarak Lenovo tarafından üretilecek. Yeni girişimin 2019 baharında faaliyete başlaması hedefleniyor. .