Lenovo ile Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ana sponsorluğunda reklam çekimi gerçekleştirildi

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, Türkiye Basketbol Federasyonu ile gerçekleştirdiği iş birliği ile Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin ana sponsoru olarak ilk kez bir reklam filminin çekimlerini Türkiye’de gerçekleştirdi. Lenovo ile Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi sponsorluğunda reklam filmi

Filmde Lenovo dizüstü bilgisayar segmentinde artık efsaneleşmiş markaları olan Yoga serisi ve Legion markalı dizüstü oyun bilgisayarlarını basketboldaki temel oyuncu pozisyonları olan pivotlar ve gardlarla eşleştiriliyor.

Basketbolda ağırlıklı olarak gücünü ve fiziğini kullanan pivotların Lenovo Legion markalı dizüstü oyun bilgisayarlarındaki üstün ve güçlü performansla eşleştirildikleri reklam izleyiciye reklam diliyle “Esneklik mi? Güç mü? Tarafını Seç” sloganı ile mesajlarını ulaştırırken aslında her iki tarafın da farklı kulvarlarda güçlü olduklarının altını çiziyor.

Reklam filminde pivot olarak Ege Arar (Galatasaray), Shevon Thompson (İstanbul BBSK), Samet Geyik (Beşiktaş Sompo Japan) oynarken, guard olarak ise Bobby Dixon (Fenerbahçe), Vasilije Micic (Anadolu Efes) ve Kenny Hayes (Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol) bir araya geldi.

Reklam filminde gardların ve pivotların karşı karşıya geldiği çekişmeli anlar reklamın motivasyonunu artırırken, gardların kendilerinden oldukça uzun olan pivotlara meydan okuduğu sahneler dikkat çekiyor.

Lenovo ile Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi sponsorluğunda reklam filmi