Lenovo grup cirosu önceki yıla göre Yüzde 7 arttı 13,3 milyar dolara çıktı!

Lenovo Grup 2020 cirosu.
Lenovo Grup 2020 cirosu.

Lenovo Grup 2020 cirosu, Lenovo 2020 cirosu ne kadar, Lenovo 2020 gelir raporu, Lenovo 2020 finansal raporu, Lenovo Kişisel Bilgisayar Pazarı Lideri.

Lenovo yılın ikinci çeyreğindeki yüksek performansıyla küresel zorlukları aşarak güçlü bir büyüme elde etti. Lenovo Grup 2020 cirosu. Lenovo 2020 cirosu ne kadar?

Instagram Hesabımız

Lenovo 2020 yılı ikinci çeyreğinde kusursuz operasyon yönetimi ve güçlü global tedarik zinciri ile grup cirosunu önceki yıla göre %7 artırarak 13,3 milyar dolara çıkardı. Lenovo düşüşün öngörüldüğü sektör rakamlarını da geride bırakarak Türkiye’de ve küresel kişisel bilgisayar pazarında zirvedeki yerini korudu. Türkiye’de kişisel bilgisayar pazarında %26,5 pazar payı ile lider oldu. Lenovo’nun vergi öncesi geliri bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %38 artış göstererek 332 milyon dolara ulaştı. Lenovo’nun net geliri, önceki yıla göre %31 artışla 213 milyon dolara yükseldi. Piyasa beklentilerinin üstüne çıkan ve global zorlukları aşan Lenovo’nun faturalandırılmış “Yazılım ve Hizmetler” cirosu önceki yıla göre %38 artarak 1 milyar doları aştı.

55 inçlik 4K monitör Acer EB0 Satışa Sunuldu! Acer EB550K Fiyatı Kaç Para Olarak Açıklandı!

Dünyadaki başarısını Türkiye’de de sürdüren Lenovo, Türkiye’de kişisel bilgisayar pazarında %26,5 pay ile pazar lideri oldu. Lenovo, tüketici segmentinde %20,5, kurumsal segmentte de %40,8 pazar payı ile Türkiye’de her segmentte liderliğini pekiştirdi.

Lenovo CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Yang Yuanqing, sonuçlar hakkında şöyle konuştu: “Geçtiğimiz çeyrekte elde ettiğimiz bu olağanüstü performans, Lenovo’nun pandemi ile birlikte ivme kazanan uzaktan çalışma, eğitim ve artan dijitalleşmenin ortaya çıkardığı yeni fırsatları değerlendirdiğinin kanıtı. Dünya bu sorunlarla mücadele etmeye devam ederken Lenovo, temel faaliyetlerimizin yanı sıra hizmet temelli akıllı dönüşümümüzün sunduğu yeni hizmet ve çözüm fırsatlarıyla sürdürülebilir büyüme sağlamaya odaklanıyor.”

Kişisel bir not: Uzun zamandır Lenovo ideapad 520 kullanıyorum bu benim son Lenovo bilgisayarım olacak. Performans konusunda inanılmaz bir hayal kırıklığı.

Türk Telekom’un dijital müzik platformu Muud’da Temmuz ayının en çok dinlenenler listesi açıklandı!