Kuveyt Türk Katılım Bankası işitme engellileri unutmadı

Kuveyt Türk, bankacılık işlemlerini video görüşme üzerinden self servis yapma imkânı sunan XTM konseptiyle müşterilerine sıra dışı bir bankacılık deneyimi yaşatıyor. Tamamıyla Türk mühendisler tarafından geliştirilen XTM’lerle ilgili son yenilik, Türkiye’de sayıları 3 milyonu aşan işitme engelli bireyi yakından ilgilendiriyor. Kuveyt Türk Katılım Bankası XTM ile işitme engelliler

Bankacılık işlemlerini video görüşme üzerinden self servis yapma imkânı da sunan XTM’ler işlevselliğiyle ve hazıyla müşterilerden yoğun talep görüyor. Müşterilerine sıra dışı bir deneyim sunan Kuveyt Türk, bu kez XTM’lerde işaret dilinde hizmet vermeye başlayarak bir ilki daha gerçekleştirmiş olacak.

“Dijitalleşme arttıkça müşterilerimizin beklentileri değişiyor”

Müşterilerimiz XTM cihazlarımız aracılığıyla çağrı merkezimize bağlanıyor ve bankacılık işlemlerini video görüşme sayesinde hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Dijital bankacılık kanalı olarak konumlandırdığımız XTM’ler sayesinde yeni istihdam alanları oluşturuyoruz” dedi.

“Tek tuşla işaret dilinde bankacılık hizmeti”

Bankamızda hesabı yoksa kısa sürede hesabını açabiliyor. Müşterilerimiz para transferinden kıymetli maden alım satımına kadar pek çok bankacılık işlemini kolayca gerçekleştirebiliyorlar. İşaret dili bankacılığıyla sayıları 3 milyonu aşan işitme engelli vatandaşımızın hayatı kolaylaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

“Engellilere yönelik projelerimiz devam edecek”

İşaret dilinde bankacılık uygulamasının Kuveyt Türk’ün teknoloji ve inovasyonla birlikte büyük önem verdiği kurumsal sosyal sorumluluk anlayışımızın bir sonucu da olduğunu belirten Mehmet Oral, “XTM’ler aracılığıyla işitme engelli vatandaşlarımıza verdiğimiz bu hizmetle tüm toplumda farkındalık oluşturacağımıza inanıyoruz. Ayrıca Kuveyt Türk olarak en büyük hedeflerimizden biri hem geleneksel şubelerimizde hem de XTM’lerimizde engelsiz bankacılık hizmetini en üst kalitede vermek. İşitme engelli vatandaşlarımızın yanı sıra görme ve bedensel engelli vatandaşlarımıza yönelik projeler de geliştiriyoruz” açıklamasında bulundu.

“XTM’ler ile katılım bankacılığı yeni kitlelere ulaşacak”

Önümüzdeki dönemde geleneksel şubelerimizle birlikte XTM şubelerimize de ağırlık vereceğiz. Bu sayede daha çok vatandaşımız mahalle ortamlarından çıkmadan dijital dünyanın tüm avantajlarından yararlanabilecek” dedi.

“XTM’leri Türk mühendislerimiz geliştirdi”

Günümüz itibarıyla, Türkiye’nin iki Ar-Ge merkezine sahip tek bankasıyız. Türk mühendislerimizle birlikte çok önemli projelere imza atıyor, geliştirdiğimiz teknolojileri yurt dışında pek çok ülkeye ihraç ediyoruz. XTM şubelerimiz de bu vizyonla geliştirdiğimiz, Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan projelerimiz arasında yer alıyor” diye konuştu.

Kuveyt Türk Katılım Bankası XTM ile işitme engelliler