Tüketicilerin yüzde 30’u kripto paraya yatırım yapıyor ama bilgi için arama motoru kullanıyor!

Kripto para yatırımları ESET.
Kripto para yatırımları ESET.

Tüketicilerin yüzde 30’u kripto paraya yatırım yapıyor ama bilgi için arama motoru kullanıyor! Kripto para yatırımları ESET.

Instagram Hesabımız

Genel FinTech çözümleri kadar yaygın olmasa da “teknoloji düşkünleri” arasında kripto paraya yönelim de giderek artıyor; teknoloji yetkinliği konusunda kendini “gelişmiş” seviyede olarak tanımlayan tüketicilerin yüzde 30’u kripto paraya yatırım yapıyor.

ESET’in Ticaretten Sorumlu Başkanı Ignacio Sbampato sonuçlarla ilgili şu yorumda bulundu: “COVID-19 pandemisi, yaşantımızın çoğunu dijital ortama taşımaya zorladı ve bunun doğal bir sonucu olarak tüketiciler finans bilgilerini yönetmek üzere yeni teknolojilere eğilim gösteriyor. Anketimizin sonuçları gösteriyor ki tüketiciler FinTech çözümlerini her geçen gün biraz daha benimsiyor, ancak teknoloji şirketleri çeşitli riskler ve siber tehditler barındırabilecek platformlara tüketicilerin aşırı güvenmesini engellemek üzere çalışmalar yapmalı ve tüketicilerin finansal kararları konusunda eğitilmesini ve bilgilendirilmesini sağlamalıdır. ESET olarak, tüm kullanıcılara güvenli bir teknoloji deneyimi sunma konusunda kararlıyız. FinTech araştırmamız günümüz tüketicilerinin teknoloji alışkanlıklarını anlamak için bize yol gösteriyor.”

Tüketiciler olası risklerle ilgili bilgilere çok fazla güvenmemesine rağmen, uygulamalara ve platformlara duydukları güven oldukça yüksek. Sonuçlara göre kullanıcıların yüzde 58’i dijital cüzdan uygulamalarını kullanırken hesaplarının ve paralarının güvende olduğunu hissediyor. Bütçe ve ticaret uygulamaları söz konusu olduğunda ise sırasıyla yüzde 50’lik ve yüzde 48’lik oranlarla kullanıcıların güvenliğe dair düşünceleri biraz daha olumsuza kayıyor. Ayrıca FinTech kullanıcılarının yüzde 77’si ise geleneksel çevrimiçi bankacılık uygulamalarına kıyasla kendi FinTech uygulamalarının kullanımının daha kolay olduğunu ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunduğunu düşünüyor. Ankete katılanlara finans bilgilerini yönetmek üzere kullanılan yeni finansal hizmetler ve teknolojiler hakkında nereden bilgi edindikleri sorulduğunda “Google gibi çevrimiçi bir arama motoru” verilen en yaygın cevap.

Kripto para yatırımları ESET.

Fiyatı 1500 TL ile 2500 TL arasında olan telefon modelleri hangileri?

GoToTechno Dergisi’nin Nisan 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri gazeteci ve yönetici olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

GoToTechno Nisan 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi 27. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 27. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi Nisan 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

Kripto para yatırımları ESET.